• Dzień Kropki w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, odwagi i wiary we własne siły! Nasi Uczniowie oraz Nauczyciele nie mogli być obojętni wobec takiego dnia! Zakropkowaliśmy całą szkolę i siebie również! Przedstawiamy galerię zdjęć z tego dnia pełnego radości i twórczych uniesień, a pod galerią - dla tych, którzy Kropki nie znają - krótki film.

• Projekty LOGO SZKOŁY

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty LOGO SZKOŁY.

Uczniowie na początku roku szkolnego wzięli udział w konkursie pt. "LOGO Szkoły". Jury z wszystkich prac wybrało 12 projektów, które przedstawiamy w galerii. Prosimy wszystkich Państwa o zagłosowanie na jeden z nich, który stanie się naszym szkolnym LOGO. Dostęp do głosowania mają wszystkie zalogowane osoby w dzienniku LIBRUS

(rodzice, uczniowie, nauczyciele) - zakładka ankiety.

• RADA RODZICÓW

• Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzania nowych zakładek

RADY RODZICÓW w szkole oraz w przedszkolu.

Znajdują się tam ważne informacje i ogłoszenia.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy Rodziców/Opiekunów dzieci:

Przedszkole:

8 września, godzina 1800 - Pszczółki i Biedronki

9 września, godzina 1800 - Motyle i Mrówki

9 września, godzina 1900 - Zebranie Rady Rodziców Przedszkola

UWAGA - WSZYSTKIE ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CEREKWICY!!!

• Alternatywny wyjazd w kierunku Szamotuł

• Informujemy, że możliwy jest alternatywny wyjazd z parkingu szkolnego w kierunku Szamotuł zgodnie z powyższą mapką. Wyjazd w lewo z ul. Młyńskiej pozwala zdecydowanie lepiej ocenić ruch na drodze nr 184 niż wyjazd z ul. Przybrodzkiej. Uprzejmie prosimy o przemyślenie tej sytuacji szczególnie w porach rannego dowozu dzieci do szkoły.

• Dojazd do szkoły

• Informujemy, że do korzystania z autobusu szkolnego "gimbusa", uprawniene są dzieci przedszkone w wieku 5 i 6 lat oraz uczniowie klas 1-3. Uczniowie klas 4-8 mogą korzystać z autobusów liniowych bezpłatnie, jeśli posiadają ważną legitymację szkolną (do końca września). Wkrótce poinformujemy Państwa o rozwiązaniach dla uczniów klas 4-8, które będą obowiązywać od października.

• Organizacja ruchu przy szkole

• Powyżej mapka poglądowa dotycząca organizacji ruchu pod szkołą.

1. Wyjazd z parkingu szkolnego na ulicę Przybrodzką (pierwszy od ulicy Szamotulskiej)

2. Wjazd na teren szkoły od ulicy Przybrodzkiej (drugi od ulicy Szamotulskiej)

3. Strefa przed szkołą przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego (zakaz poruszania się i parkowania dla pojazdów mechanicznych)

4. Strefa przeznaczona wyłącznie do wysadzania uczniów (z prawej strony pojazdu!!!), czas zatrzymania - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci.

Uprzejmie prosimy (szczególnie wszystkich kierowców) o stosowanie się do przestawionego sposobu organizacji ruchu wokół szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2020

• Zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego do nowej szkoły w Cerekwicy zgodnie z poniższym harmonogramem:

godz.  9.00 - klasy 1a i 1b z rodzicami

godz. 11.00 - klasy 2a, 2b, 3a, 3b

godz. 13.00 - klasy 4, 6a, 6b

godz. 15.00 - klasy 5, 7, 8

Spotkanie będą trwały około 1,5h - wszyscy uczniowie wchodzą i wychodzą głównym wejściem.

W tym dniu zapoznamy się z nową szkołą oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, uczniowie otrzymają również nowe dane potrzebne do logowania w dzienniku elektronicznym Librus i szereg innych dokumentów. Informujemy, że tego dnia świetlica szkolna jest zamknięta. Prosimy rodziców/opiekunów o odbiór młodszych dzieci po zakończonych spotkaniach.

• ŚWIETLICA SZKOLNA

• Drodzy Państwo, przypominamy, że 1 września świetlica szkolna będzie zamknięta. Rozpoczęcie dla każdej z grup będzie trwać około 1,5h

Od 2 września świetlica szkolna jest otwarta od 600 do 1700. Prosimy o zapoznanie się z warunkami i złożenie stosownej deklaracji (odpowiednie druki, dzieci dostaną 1 września).

• Procedury

• UWAGA - w zakładce COVID -> Procedury znajdują się wszelkie zasady postępowania na ternie szkoły i przedszkola w związku z zagrożeniem COVID-19 oraz oświadczenie dla rodziców/opiekunów

• Bezpieczna droga do szkoły!!!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie, zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie prosimy o przypomnienie swoim pociechom zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W obrębie szkoły na bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej są dwa przejścia dla pieszych: przy kościele i przy cmentarzu. Prosimy rodziców szczególnie dzieci z młodszych klas o wybranie optymalnej drogi do szkoły i jej wspólne pokonanie razem z dzieckiem przed rozpoczęciem roku szkolnego.