• "Działaj z ImPETem" w wykonaniu Mrówek

     • 25.11. 2022 r. "Mrówki", poprzez zorganizowanie "Recyklingowego Pokazu Mody", zainaugurowały udział naszego przedszkola w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Działaj z ImPETem" .

      Przedszkolaki w domu zabawiły się w projektantów eko mody, jednak zadanie wcale nie było takie proste. Otóż model był wyjątkowy, bo... plastikowy! Następnie swoje arcydzieła przyniosły do przedszkola, aby zaprezentować grupie podczas prawdziwego pokazu mody. Widownia zasiadła na wyznaczonych miejscach, muzyka zaczęła grać.... i się zaczęło! Dzieci na wybiegu - lekko nieśmiało - zaprezentowały swoje wspaniałe eko-kreacje dla plastikowej modelki (butelki).

      Dziękujemy dzieciom z grupy "Mrówki" za pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania Kolejne zadania w ramach projektu "Działaj z ImPETem" wykonają inne grupy przedszkolne. Jesteśmy pewni, że będą bawiły się przy tym równie dobrze jak my!

     • "Ślubuję być...", czyli uroczyste pasowanie na przedszkolaka

     • Nasze pszczółki w przedszkolu zadomowiły się bardzo szybko, ale żeby tradycji stało się zadość, w ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste pasowanie. Bohaterowie dnia pięknie się zaprezntowali, złożyli ślubowanie, a na koniec otrzymali symboliczne upominki i wraz z dumnymi rodzicami oraz paniami zasłużenie usiedli do stołu z całą masą smakołyków. Ależ to był niesamowity dzień! 

     • "Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie", czyli kolejna lekcja empatii w naszym przedszkolu

     • 14 listopada 2022 r. Przedszkole w Mrowinie  przyłączyło się do Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Wszyscy ubrani byliśmy w białe stroje, a bohaterem spotkania był niewidomy Miś Henio. Rozmawialiśmy na temat ciemności,  funkcjonowania w nocy lub podczas awarii elektryczności. W ten sposób stopniowo przybliżałyśmy dzieciom stan „bycia” bez światła. Wyjaśniałyśmy, jak osoby niewidome żyjące w nieustannej ciemności funkcjonują i poznają świat. Wprowadzając szereg zabaw ukierunkowanych na doświadczanie za pomocą, innych niż wzrok, zmysłów, wdrażałyśmy dzieci do zrozumienia sytuacji ludzi pozbawionych możliwości widzenia. Zorganizowano „kąciki sensoryczne” pozwalające na wielozmysłowe doświadczenia. Dzieci wyposażone w opaski na oczach, dotykały przedmiotów zamkniętych w pudełku czy też odnajdywały słyszane dźwięki. Poznawały zapachy zamknięte w słoikach.  Pokonywanie toru przeszkód z zasłoniętymi oczami pozwoliło uświadomić dzieciom jak to jest, gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Uczestnicząc w sytuacjach choć trochę zbliżonych do tych, w jakich na co dzień znajdują się niewidomi, chciałyśmy uzmysłowić dzieciom, że mimo braku wzroku można i da się dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Ponadto tłumaczyłyśmy, jak można pomóc osobom niewidomym i jakie istnieją możliwości ułatwienia im codziennego życia. Zwracałyśmy uwagę na funkcję białej laski, psa przewodnika czy też ogromnej roli pisma Brailla.
       Przeprowadzone zajęcia pt. „Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie.” miały na celu wprowadzenie dzieci w świat zmysłów, udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku, ćwiczenie orientacji przestrzennej  oraz refleksję nad sytuacją osób niewidomych w społeczeństwie.
      Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczyniłyśmy się do jeszcze większego rozwoju tolerancji, empatii i otwartej na inność postawy u naszych przedszkolnych podopiecznych.

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • UWAGA UWAGA ‼️
      DRUŻYNA RR ZNÓW W AKCJI ‼️
      RODZICE, UCZNIOWIE i WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ‼️🎄🎄🎄🎀🎀🎀🎁🎁🎁

      KIEDY❓  2 GRUDNIA (PIĄTEK) g 17:00 - 20:00🙂

      MIEJSCE❓  SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY 🏫🏫🏫

      DLA KOGO❓ Dla dzieci i rodziców z naszej szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, dla naszych rodzin, dla naszych sąsiadów 😁👍😁 KIERMASZ JEST OTWARTY dla osób spoza naszej szkoły ♥️👍👏👏👏

      ATRAKCJE❓
      🎀 występy 
      🎀 konkursy i zabawy
      🎀 klasowe stoiska
      🎀 kawiarenka 

      CO BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ❓
      🎁 DEKORACJE ŚWIĄTECZNE wykonane przez Rodziców dzieci naszej szkoły 👏👏♥️♥️
      🎁 Zdjęcia (świąteczna ścianka/fotobudka)
      🎁 Ciasta i ciasteczka 
      🎁 Barszczyk, paszteciki, bigos

      A wszystko przy akompaniamencie świątecznych piosenek i kolęd 🎄🎀🎁 

      KTO JUŻ SIĘ CIESZY NA TO WYJĄTKOWE POPOŁUDNIE❓😁👍

      #radarodziciowszkolapodstawowawcerekwicy #druzynaRRwcerekwicy #jarmarkswiateczny #jarmarkbozonarodzeniowycerekwica

     • Przedstawienie i bajkowy bal w przedszkolu!

     • W roku szkolnym 2022/2023 w Przedszkolu w Mrowinie realizowany jest autorski projekt edukacyjny: ,,Teatrzyk LATAJĄCE BRZDĄCE”, w którego ramach nauczyciele grają radosne spektakle dla dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się przy okazji obchodów Dnia postaci z bajek, a przedszkolaki miały wówczas szansę obejrzeć przedstawienie ,,Trzy świnki” .

      Bezpośrednio po spektaklu smyki wzięły udział w balu. Balik to atrakcja bardzo lubiana przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach. Na sali podczas pląsów było wesoło i kolorowo. Na koniec dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki dotyczące bajek. To był dzień pełen wrażeń!

     • DZIEŃ DYNI-PUMPKIN DAY w Przedszkolu w Mrowinie

     • 27.10 (tj.czwartek) obchodziliśmy DZIEŃ DYNI - PUMPKIN DAY, dlatego w całym naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy i żółty (zarówno w strojach wszystkich dzieci, jak i pracowników)🧡 Dzieci spotkały się w dwóch grupach na sali gimnastycznej i miały okazję poznać różnorodność dyń, ich właściwości. Dowiedziały się, że dynia to bardzo zdrowy owoc, z którego można zrobić min. zupę, babeczki, chlebek, dżem, ciasteczka, herbatę, burgera itp. Zdobyły również wiedzę n/t hodowli dyni, pielęgnacji i historie tradycji wdrążania dyń w Ameryce. Jako ciekawostkę dodamy, że wszystkie te informacje poznały w dwóch językach polskim i angielskim🧡
      Były także dyniowe zawody oraz gotowanie dyniowe zupy podczas zabawy ruchowej. W ramach podsumowania wykonaliśmy karty pracy z zróżnicowanym stopniem trudności ze względu na wiek. Ponadto nagrodziliśmy wszystkich trzydziestu trzech uczestników konkursu "Kolorowa dyniowa piękność".

      Bardzo dziękujemy za tak liczny udział 🧡🧡🧡