• 24.06.2022 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Nasza wspólnota szkolna liczy już prawie 400 uczniów, stąd uroczystości związane z zakończeniem roku odbywały się w dwóch turach. O 8-mej rano dla uczniów klas 1-5 i o 10 dla klas 6-8. Mottem piątkowych spotkań były słowa "Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego". Życzymy więc całej społeczności nowych wrażeń i relacji oraz odrobiny odpocznku, co w tych szalonych czasach dla wielu z nas również będzie nowością.

     • Pożegnania nadszedł czas...

     • 22 czerwca Koniki Polne i czworo dzieci z grupy Żuczki ukończyło edukację przedszkolną. Uroczystość składała się z dwóch części - pierwsza oficjalna  artystyczna z rozdaniem dyplomów i druga - przedstawienie Nowa podróż Sindbada Żeglarza. Po drugiej części zostały wręczone kwiaty i podziękowania, a zasłużeni rodzice otrzymali tytuł Przyjaciela Przedszkola. Po czy udaliśmy się na słodki poczęstunek. 

     • Nadanie imienia. Zajęcia praktyczne, czyli jak zostać przyjacielem Ziemi?

     • Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej przenieśliśmy się w inne miejsca szkoły oraz wokół niej. Przyszła bowiem pora na zajęcia praktyczne ze stawania się ze rzeczywistym przyjacielem ziemi. Aby otrzymać specjalny certyfikat trzeba było zmierzyć się z 10 zadaniami, przygotowanymi na tę okazję. Zamieniliśmy więc samochód na hulajnogę i posegregowaliśmy śmieci. Wiedząc, że nie należy marnować jedzenia zjedliśmy bez grymaszenia to, co przygotowały kawiarenki. Sprawdziliśmy również czy potrafimy rozpoznawać rośliny. Nabywaniu proekologicznych umiejętności towarzyszyła dobra zabawa oraz wymiana kwiatowa. To był naprawdę niezapomniany dzień!

     • Oficjalna uroczystość nadania imienia

     • Na tę chwilę czekaliśmy z ogromną radością i wreszcie nadeszła! 11 czerwca 2022 roku pięknie udekorowana szkoła zapełniła się gwarem wielu osób: uczniów, rodziców, kadry oraz zaproszonych gości. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 11. Na początku były przemówienia, przekazanie aktu nadania i pieczęci. Wystąpienia gości przeplatały piosenki w wykonaniu uczniów oraz przedszkolaków. Po przemówieniach przyszła pora na odsłonięcie tablicy z imieniem szkoły.

     • Nadanie imienia szkole. Przygotowania do uroczystości

     • Nadanie imienia szkole to wydarzenie wyjątkowe, nic więc dziwnego, że wszyscy mocno się zaangażowali w przygotowania. Wspólnymi siłami udało się nam stworzyć piękną oprawę. Zobaczcie jak Przybrodzka wyglądała w trakcie przygotowań i w czasie uroczystości.

     • Sprintem do maratonu

     • 10 czerwca przedszkolaki z Mrowina przystąpiły do akcji miesięcznika 'Bliżej Przedszkola" i wystartowały w VIII edycji biegu „Sprintem do maratonu”. Bieg odbył się na boisku Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Młodszych kolegów aktywnie wspierali uczniowie z Przybrodzkiej. 

      Zapraszmy również do obejrzenia krótkiej filmowej relacji z wydarzenia.

     • Sukces naszych przedszkolaków w Olimpiadzie Sportowej 6-latków

     • To było prawdziwe sportowe święto! 8 czerwca 2022 roku nasze najstarsze przedszkolaki udały się do Napachania, w którym zorganizowano kolejną edycję Olimpiady Sportowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Rokietnica. Chłopcy dzielnie walczyli, dziewczęta dopingowały tańcem, a kibice zagrzewali do boju okrzykiem: "Nie są to ślimaki wolne. Patrzysz na Koniki Polne. Radość, uśmiech, co za mina. Ta drużyna jest z Mrowina!"  Zaangażowanie całej grupy przyniosło efekt w postaci ZWYCIĘSTWA oraz przywileju zorganizowania olimpiady w przyszłym roku. Do zobaczenia w Mrowinie!

     • Kronika wycieczek szkolnych. 2a i 2b w CERIP Mniszki

     • 7 maja nasi drugoklasiści wybrali się w podróż sentymentalną szlakiem ginących zawodów. Z tej okazji odwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie wcielili się w rzemieślników i własnoręcznie przygotowali wózki drabiniaste z wikilny, które przywieźli jako pamiątki tego interesującego wyjazdu.

     • Festyn Rodzinny w Przedszkolu w Mrowinie

     • 4 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny zorganizowany przez Radę Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Na okoliczność tego sympatycznego święta dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wiersze, piosenki, inscenizacje oraz pokazy grup tanecznych p. Ani, a także piosenki zaśpiewane przez dzieci wraz z p. Magdą po angielsku „I love my mom and dad”. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. W czasie festynu można było skorzystać z kawiarenki, zjeść watę cukrową, wejść do wozu strażackiego, wylosować super nagrody, pomalować twarz, wspólnie potańczyć. Gwoździem programu był występ nauczycieli i pracowników przedszkola ,,Jak mama i tata się poznali i się w sobie zakochali”. Radości, uścisków, uśmiechu i atrakcji było mnóstwo… zobaczcie sami!

       

       

     • Dzień Dziecka w naszym ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM

     • Ależ to był radosny i kolorowy dzień, zarówno w Przedszkolu w Mrowinie, jak i w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Co więcej, przez chwilę nawet udało nam bawić wspólnie, kiedy przedszkolaki zawitały na Przybrodzką. Dmuchańce radowały wszystkich! Ponadto przedszkolaki obejrzały przedstawienie, przygotowane przez kreatywne ciocie, miały pyszny słodki poczęstunek i całe mnóstwo zabaw! W szkole punktem kulminacyjnym Dnia Dziecka był bardzo wyrównany mecz siatkarski Uczniowie kontra Nauczyciele, zakończony ledwie punktowym zwycięstwem nauczycieli. Sama gimnastyczna oraz rehabilitacyjna posłużyły również za miejsce maratonu zabaw dla młodszych uczniów i ich "Starszych Braci i Starszych Sióstr", którzy okazali się świetnymi animatorami! Oprócz tego dosłownie "sami z siebie" stworzyliśmy na trawie napis "PRZYJACIELE ZIEMI", graliśmy zarowno w tradycyjne planszówki, jak i w strefach gier elektornicznych (Just Dance, Rolbox i Minecraft). Na koniec zjedliśmy upiekliśmy na ognisku kiełbaski i zjedliśmy pyszne lody.

      Pięknie dziękujemy Radzie Rodziców Przedszkola i Radzie Rodziców Szkoły oraz wszystkim osobom, które udzieliły nam wsparcia w organizacji tego sympatycznego dnia.