• Ekologiczne Integracje już za tydzień!

     • Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała firma Kingspan w ramach programu Planet Passionate 🌍 (dziękujemy za wsparcie Fabryki Ekologów!💚) i SKORZYSTAJCIE Z ZAPROSZENIA młodych ekologów z naszych gminnych szkół podstawowych. Do zobaczenia na Przybrodzkiej 7 maja 2022.

      Weźcie udział w warsztatach 🎨, odbierzcie sadzonki 🍓, zobaczcie jak mądrze korzystać z zasobów naszej planety 🌬💧🌞. Czekają na Was konkursy 🎁, animacje i inne atrakcje! Do zobaczenia na Przybrodzkiej 1.

     • Krzysiek i Wiktor nagrodzeni w Plebiscycie "Sportowiec z Klasą 2021"

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że 26 kwietnia dwaj nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Bartoszem Derechem, podczas którego ogłoszono wyniki Plebiscytu "Sportowiec z Klasą 2021".


      🏓🏓🏓KRZYSZTOF SZCZEPANIAK, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Słowian Mrowino, dzięki udanym ubiegłorocznym startom (indywidualnie-Puchar Wójta Gm. Rokietnica oraz wspólnie z kolegami-I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym) znalazł się w gronie młodych sportowców (kat. poniżej 16 lat), którzy otrzymali WYRÓŻNIENIE "Sportowiec z Klasą 2021"👏


      🥋🥋🥋WIKTOR SZATAN, który od kilku lat trenuje w klubie Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i z każdym kolejnym startem wzbogaca kolekcję swoich trofeów, za III miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady oraz pierwszy w historii medal Pucharu Polski kadetów (mężczyzn) wywalczył STYPENDIUM SPORTOWE👏


      Gratulujemy zarówno naszym uczniom, jak i wszystkim wspaniałym zawodnikom nagrodzonym w Plebiscycie, którzy reprezentują naszą gminę na różnych sportowych arenach. Jednocześnie trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

     • 22 kwietnia na Przybrodzkiej wszystko "kręciło się" wokół Ziemi...

     • Oczywiście w Cerekwicy również pamiętaliśmy o święcie naszej planety. Były konkursy, prace plastyczne, kolejna edycja Zagadkowego Spaceru Przyrodniczego, zastanawialiśmy się, jak zostać Przyjaciółmi Ziemi nie tylko na papierze, bo przecież imię, które niedługo mamy otrzymać, czyli Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, brzmi dumnie, ale i zobowiązuje, prawda?

     • Przedszkole w Mrowinie świętuje Dzień Ziemi

     • „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” Taka myśl powinna nam przyświecać każdego dnia, a szczególnie 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi. Aby o tym pamietać, przygotowujemy przedstawienia o tematyce ekologicznej, konkursy, prace plastyczne i pogadanki. Nie inaczej było w tym roku. Zobaczcie jak świętowaliśmy! Polecamy zdjęcia i filmik z przedstawienia.

     • WIOSNA-PIOSNA 2022. Zgłoś się do konkursu i odkryj w sobie talent!

     • Drodzy Uczniowie!

      Wystartował II Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2022!!!

      W maju odbędzie się w naszej Szkole wielkie święto piosenki, a że zgodnie z zasadą śpiewać każdy może, każdy kto chce niech szybciutko się zgłasza, bo termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 7 maja Na odważnych rozśpiewanych czekamy pod adresem: wiosna-piosna@zsp-cerekwica.pl

      W tym roku NARESZCIE konkurs zwieńczony zostanie FINAŁEM w naszej Szkole, z udziałem publiczności oraz jury.

      Dla zwycięzców mamy dyplomy i nagrody

      Wszelkie informacje są w REGULAMINIE, który znajdziecie na stronach naszej szkoły jak również w swojej skrzynce na Librusie.

      Do usłyszenia!

     • ...i u naszych młodszych kolegów w Mrowinie również Wielkanoc!

     • Pięknie udekorowane sale, wspólne wielkanocne śniadanie, do którego zasiadamy w galowych strojach, przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowane przez pracowników (tegoroczne pod nazwą "Zamieszanie") to długa i wspaniała tradycja Przedszkola w Mrowinie. Nic dziwnego, że zajączek ponownie o nas pamiętał i przyniósł dzieciom wiele  prezentów (przy okazji dziękujemy rodzicm z dzieci z grup Pszczółki i Mrówki, którzy mu nieco pomogli w kwestii zabawek do piaskownicy...).

     • Na Przybrodzkiej już świątecznie...

     • Jedni szukali zająca, drudzy piekli mazurki, jeszcze zajęli się uprawą owsa i rzeżuchy albo pletli wianki na świąteczny wielkanocny stół. Wreszcie wszyscy zabrali się za dekorowanie pisanek, zarówno tych kredowych na placu szkolnym, jak i tradycyjnych w klasach. Wokół kicały wesołe zające. Oj działo się w ostatnie dni na Przybradzkiej, działo! Zobaczcie zresztą sami...

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 1 kwietnia w Przedszkolu w Mrowinie królował kolor NIEBIESKI. Za jego pomocą manifestowaliśmy naszą solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupy młodsze (Pszczółki, Biedronki, Motyle) oraz starsze (Mrówki, Koniki Polne, Żuczki) spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych  przez Justynę Czuprys. Dzieci zapoznały się  z pojęciem „autyzm” oraz charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem.  Ponadto miały okazję spotkać autystyczną dziewczynkę - Aurelkę i przekonały się, w jaki sposób dostrzega otaczający świat oraz z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień.  Serce dzieci podbiła Fiona – piesek, który odwiedził nasze przedszkole, by stać się przyjacielem Aurelki. 
      Tego dnia nastąpił także finał konkursu plastycznego „Na niebiesko – jak to widzę.” Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody. Prace konkursowe trafiły na przedszkolną wystawę. Aby przybliżyć wszystkim na czym polega autyzm w przedszkolnych wejściach umieszczone zostały tablice informacyjne. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe grupowe zdjęcia oraz rozdanie wszystkim dzieciom niebieskich balonów. Wszystkie nasze działania miały wspólny cel: budować otwartą i akceptującą postawę wobec autyzmu. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo nam się to udało i z całą pewnością będziemy do tego zagadnienia wracać.  

     • "Jacek i ja", czyli niecodzienna lekcja empatii.

     • Najpierw Michał zapytał Jacka czy może spróbować, jak się jeździ na jego wózku Potem okazało się, że coś co w przypadku Jacka wygląda na naturalne i bardzo proste (bo Jacek wózkiem posługuje się od zawsze) dla zdrowej, wysportowanej osoby, która po raz pierwszy siada na wózek wcale takie nie jest. W ten sposób narodził się pomysł akcji, którą chłopcy z klasy 8 (Jacek, Mikołaj, Michał, Filip, Kacper, Michał) oraz Staś z 7a, zorganizowali w piątek w naszej szkole. W ramach projektu nagrali mini wywiad z Jackiem, który opowiada m.in. o codziennym radzeniu sobie z ograniczeniami wynikającymi z poruszania się na wózku inwalidzkim, a później każda osoba w szkole, mogła z takiego wózka skorzystać i podzielić się wrażeniami.

      Tutaj znajdziecie rozmowę z Jackiem, a poniżej zdjęcia z przebiegu akcji. Mamy nadzieję, że to będzie dobra lekcja empatii zarówno dla bezpośrednich uczestników, jak i dla nas wszystkich.

     • Utalentowany i pracowity jak PSZCZÓŁKA...

     • Właśnie zakończyła się tegoroczna rekrutacja do przedszkola. Od września w Mrowinie powitamy nowych kolegów i koleżanki. Rodzice dzieci, które mają dopiero zacząć przygodę z przedszkolem, często zastanawiają się, jak w placówce radzą sobie najmłodsi. Zobaczcie więc, co słychać u naszych obecnych trzylatków.

      "Pszczółki" biorą aktywny udział we wszystkich wydarzeniach przedszkolnych, chociażby w Światowym Dniu Wody. W ramach tego projektu wypowiadały się na temat znanych im zbiorników wodnych, wody i ekologii wody, stworzyły piękną pracę plastyczną "Życiodajna Kropelka", a także obserwowały eksperymenty. Ponadto dowiedziały się, że należy oszczędzać wodę, a można to robić między innymi poprzez wykorzystywanie deszczówki.

      Przy okazji tematu "JAKI MAM TALENT?" dzieci z pomocą rodziców stworzyły plakaty, na których zostały przedstawione talenty, jakie posiadają. Były to różnorodne umiejętności lub to, co dzieci kochają robić. Okazało się, że nasze "Pszczółki" pływają, kolekcjonują samochodziki, potrafią zbudować najwyższe na świecie wieże z klocków, uwielbiają rysować i robią całe mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Na zakończenie każde dziecko prezentowało swój plakat przed całą grupą, jednocześnie opowiadając o własnych zainteresowaniach, pasjach, hobby. To była świetna lekcja przełamania strachu i lęku przed występami publicznymi. Teraz już wiecie, że przedszkola nie trzeba się bać, prawda?