• Zapraszamy na Wiosenne Inspiracje!

     • Weekendowe spotkania na Przybrodzkiej 1 zawsze cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. W imieniu Stowarzyszenia LGD Dolina Samy oraz oczywiście naszym szkolnym serdecznie zapraszamy na WIOSENNE INSPIRACJE. Szczegóły znajdziecie na stronie www.dolinasamy.pl oraz na profilu fb LGD Dolina Samy. Zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco oraz do wizyty w szkole 3 kwietnia, w  godz. 11-17! Do zobaczenia!

     • To już naprawdę WIOSNA!

     • Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na 21 marca, a jak już się doczekaliśmy, to wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Było kolorowo, radośnie i bardzo głośno! W barwnym korowodzie spacerowaliśmy po Cerekwicy i okolicy. W szkole atrakcji było też całkiem sporo. Na młodszych uczniów czekał teatrzyk, wiosenne murale chodnikowe przed szkołą oraz ognisko. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na eko-strój, znaleźli oznaki wiosny wokół szkoły, a na koniec również zgromadzili się wokół ogniska. Zapraszmy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego ekscytującego dnia!

     • Razem dla Ukrainy. Dziękujemy, że byliście z nami!

     • Akcja "RUSZAMY (się) Z POMOCĄ UKRAINIE, która odbyła się w naszej szkole 12 marca, naprawdę pomaga uwierzyć w przesłanie Czesława Niemena, że "ludzi dobrej woli jest więcej". Nie sposób wymienić wszystkich osób, które odpowiedziały pozytywnie na apel, aby dorzucić swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali sobotnie aktywności, jak również tym, którzy w nich uczestniczyli. A naprawdę było w czym wybierać! Ogromną popularnością cieszył się maraton zumby (w wersji dla dzieci i dorosłych) z Anną Talarowską i Magdą Andrzejewską, ćwiczenia „Zdrowy kręgosłup” z Kasią Marciniak, treningi karate z Klubem „Orzeł” Karate Tradycyjne, mecze piłki nożnej „strażacy kontra reszta świata” oraz tenis stołowy z UKS-em Słowian Mrowino.

      Wielu uczestników zgromadził bieg na 5 km oraz spacer z Roxikije. Po atrakcjach sportowych można było się pokrzepić słodkościami z kawiarenki zorganizowanej przez Radę Rodziców, kiełbasą pieczoną na ognisku, smalcem wege przygotowany przez Panią Iwonkę oraz rosołem, który dostarczyła restauracja „Biesiadna”. Szereg atrakcji czekało również na najmłodszych uczestników: animacje prowadzone przez ciocie z Przedszkola w Mrowinie, salon kosmetyczny i fryzjerski, planszówki i doświadczenia chemiczne.

      Dużą popularnością cieszył się również kiermasz, na którym można było nabyć książki i puzzle. Pieczę nad nim pełniła Pani Anita, której dzielnie pomagali inni nauczyciele z Przybrodzkiej. Natomiast Stowarzyszenie Integracji Międzypokoleniowej „MOTYL” przygotowało stoisko pomocowe dla naszych gości z Ukrainy. Na koniec jeszcze dodamy, że  na pomysł akcji wpadła Pani Sylwia, która w imieniu BAZY. Pracowni Spotkań Twórczych i Szkoły Podstawowej w Cerekwicy zaangażowała do współpracy naprawdę wielką rzeszę „ludzi dobrej woli”. 

     • Wiosenne Poezjowanie zacząć czas!

     • W piątek 11 marca odbył się szkolny etap X Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Poezjowanie”.  Konkurs przebiegał w 4 kategoriach wiekowych. W grupie uczniów klas 0-2: miejsce I zajął Mikołaj Cieślak II miejsce Leon Kurkowiak III miejsce Natasza Radecka W kategorii klas 3-4: I miejsce Franciszka Klapińska II miejsce Kinga Janowicz III miejsce Jacek Gawroński W kategorii klas 5-6 finalistką została Lena Czyżak, a klas 7-8 Olga Gościniak.

      GRATULUJEMY!!! Wszyscy laureaci reprezentować będą naszą szkołę w etapie gminnym 21 marca 2022 r. o godz. 12.00 w GOK w Rokietnicy. Już dziś trzymamy za nich kciuki. Powodzenia!

     • Spotkanie z Astronomią

     • Serdecznie zapraszamy na SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, które odbędzie się 11 marca od 19.00 do 20.30. W planach obserwacja księżyca przez specjalny teleskop oraz spotkanie z tajemniczym gościem, który przybliży dzieciom piękno nocnego nieba.

     • Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy.

      12 marca 2022 od 12.00 do 15.00

      Wszyscy goście w tym dniu będą mogli obejrzeć cały obiekt i jednocześnie uzyskać informacje dotyczęce funkcjonowania dziecka w naszej szkole.

     • Noc Ekologów 25.02.2022

     • Bibeloty na gałęzi, las w słoiku i warsztaty robienia ekokosmetyków to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników pierwszej w historii naszej Szkoły Nocy Ekologów. Wydarzenie, które odbyło się w ramach projektu „Fabryka Ekologów – edukacyjne  laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy”, realizowanego w ramach zadania pn. „Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”, przyciągnęło w piątkowy wieczór sporą rzeszę uczniów i rodziców. Zajęciom praktycznym towarzyszyły prelekcje, mini wykłady i teatrzyki, dzięki którym można było przyswoić całkiem sporą dawkę ekologicznej wiedzy. Urozmaiceniem Nocy Ekologów była również gra wielkoformatowa oraz domino, które cieszyło się popularnością wszystkich, niezależnie od wieku.

      Krótką relację z wydarzenia znajdziecie tutaj, a my już teraz zapraszamy na wrześniową edycję. Do zobaczenia!

     • Rekrutacja 2022/2023

     • Przypominamy, że ruszyła właśnie rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok 2022/2023. Wszystkie informacje na temat naboru do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego znajdują się w zakładce REKRUTACJA

     • Dorzuć złotóweczkę na huśtaweczkę...

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspaniałą akcję zbiórki środków na plac zabaw przy naszej szkole - SERCE ROŚNIE - i wierzymy, że plac zabaw niebawem również - DZIĘKUJEMY!!!