• Ognisko integracyjne 2021

     • Od wielu już lat (jeszcze w starej szkole), Rada Rodziców organizowała na poczatku roku szkolnego Ognisko Integracyjne. Dzięki zaangażowaniu różnych osób 24 września boisko szkolne zatętniło życiem nie tylko z okazji lekcji wychowania fizycznego. Pomimo wietrznego dnia zostało rozpalone ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę. Była też możliwość posmakowania chleba ze smalcem. Przy współpracy rodziców powstała również kawiarenka z mnóstwem przepysznych ciast, kawą i herbatą.

      Kto był ten wie, a kto nie, może spojrzeć do galerii i jak nabierze chęci - zapraszamy w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że Ognisko Integracyjne już na stałe wpisze się w szkolny kalendarz.

      Zapraszamy do galerii Ognisko integracyjne 2021.

      Dziękujemy wszystkim zaangażownym w organizację oraz wszystkim obecnym. Bez Was ta integracja nie miałaby sensu.

      Rada Rodziców

     • Pracowity jak przedszkolak!

     • Kiedyś nieodłączny element jesiennego krajobrazu każdej polskiej wsi. W zbieraniu ziemniaków (kartofli czy też pyrów, jak zwał tak zwał) brali udział wszyscy: i dorośli, i maluchy. Dziś szansa na udział w prawdziwych wykopkach zdarza się niezwykle rzadkonic więc dziwnego, że wiele dzieci na pytanie, skąd się biorą ziemniaki odpowiada, że ze sklepu. Przedszkolaki z Mrowina dzięki pomysłowości Pani Lucyny wspartej przez cały przedszkolny sztab co roku uczestniczą w wykopkach, więc z pewnością potrafią udzielić bardziej fachowej odpowiedzi. Zobaczie nasze pracowite przedszkolaki w akcji! 

     • Tydzień Szczęścia w Szkole

     • Miejsce: Przybrodzka 1. Czas: 20-24 września. Ależ to był szalony i zarazem radosny tydzień w naszej szkole! Przyłączyliśmy się (za namową Pani Beaty) do ogólnopolskiej akcji Happiness at School. Każdy dzień naszego 'szczęśliwego  tygodnia' przebiegał pod innym hasłem: poniedziałek-Dzień Życzliwości, wtorek-Dzień Uśmiechu, środa-Dzień Wdzięczności, czwartek-Dzień Niespodzianek, piątek-Dzień Śmiechu, Muzyki i Tańca. Wniosek? My naprawdę umiemy się wspólnie bawić, niezależnie od ról jakie na co dzień spełniamy w naszej szkole. 

     • Z cyklu: Nietypowe święta. Dzień Królika

     • Wiedzieliście, że dziś 26 września obchodzimy Światowy Dzień Królika? My usłyszeliśmy o tym sympatycznym dniu dzięki Pani Anicie, która na gazetce obok biblioteki przygotowałała specjalny kącik z nietypowymi świętami i tam właśnie umieściła informację o święcie naszych milusińskich.

      Coco i Jumbo, bo o nich mowa, trafiły na Przybrodzką 1 w ubiegłym roku. W dni powszednie zamieszkiwały w pokoju specjalistów, a na weekendy wędrowały po różnych uczniowskich domach. W tym roku zapadła decyzja, że będą przenosić się z klasy do klasy. Na początek trafiły do 1a. Radości było co niemiara!

     • "Idzie z koszem Pani Jesień. Dobre rzeczy dla nas niesie"!

     • Brązy, pomarańcze, złoto i różne odcienie żółtego, to kolory, które w ubiegłym tygodniu dominowały w Przedszkolu w Mrowinie. I nic w tym zaskakującego, w końcu zawitała do nas jesień, a jak już zawitała to zaprosiła do wspólnej zabawy. Było radośnie i bardzo kolorowo!

     • Ognisko integracyjne

     • Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz wszystkich pracowników Przybrodzkiej 1 na ognisko integracyjne, które odbędzie się 24.09. Początek godzina 17:30 przy szkole. Będzie można skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców, wypić herbatę lub zjeść chleb ze smalcem. Mięsożerców prosimy o zabranie ze sobą kiełbaski. Będzie nam bardzo miło, jeśli spotkamy się i, jak niegdyś w Mrowinie, spędzimy to wrześniowe, piątkowe popołudnie RAZEM.

      Do zobaczenia!
      Rada Rodziców SP Cerekwica

     • Przedszkolaki z wizytą na ranczu Kacperkowo

     • Nie od dziś wiadomo, że dzieci i zwierzaki równa się RADOŚĆ, a im więcej zwierzaków tym większa radość dla przedszkolaków! Potwierdzili to ostatnio nasi podopieczni z Przedszkola w Mrowinie, którzy udali się w odwiedziny na ranczo w Kacperkowie, na którym żyje kilkaset zwierząt: kozy, króliki, kucyki, a nawet strusie. Zwierzaki można karmić, głaskać i robić z nimi zdjęcia.  Oczywiście przedszkolaki skorzystały z wszystkich tych możliwości, a na koniec odbyły jeszcze podróż ciągnikiem. Ale to była przygoda!

     • Przedszkole w Mrowinie, czyli jak tańcem i piosenką uczciliśmy nasze święto!

     • 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oczywiście nasze przedszkolaki nie pozostały obojętne wobec tej daty. Na okoliczność swojego święta wzięły udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej pod hasłem "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO - UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ" Maluszki z Przedszkola z Mrowinie bardzo wesoło śpiewały, tańczyły i bawiły z chustą klanzy. Dzieci ochoczo wykonały utwór "Życie Przedszkolaka“ i pięknie pozowaly do zdjęć. Zobaczcie zresztą sami!

     • Opieka Medyczna

     • Zapraszamy wszykich do odwiedzania zakładki Opieka Medyczna (w dziale Szkoła), znajdziecie tam Państwo informacje na temat: opieki pielęgniarskiej oraz stomatologicznej zapewnianej nieodpłatnie uczniom przez naszą placówkę w ramach zawartych umów z zewnętrznymi podmiotami medycznymi.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2021.

     • 15 września 2021 roku. Ach, co to był za dzień! Czytaliśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy i robiliśmy mnóstwo innych rzeczy, jak na święto kreatywności przystało. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w małej niepozornej kropce tkwi ogromny potencjał. Wystarczy dodać odrobinę wyobraźni i dobrych chęci, a ile talentów można odkryć przy okazji! 

     • Grunt to prewencja! Próbne alarmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy

     • 17 września odbyła się wizyta strażaków z OSP Mrowino w ramach alarmu ewakuacyjnego (na szczęście tylko pozorowanego) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy. My ćwiczyliśmy sprawne opuszczanie szkoły i przedszkola na wypadek zagrożenia, a druhowie poznawali topografię budynków, aby lepiej przygotować się do potencjalnych akcji. Przy okazji spotkali się z ósmoklasistami na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa i odpowiedzieli na szereg pytań związanych ze swoją pracą oraz prawidłowym zachowaniem w warunkach realnego zagrożenia. Dziękujemy za cenne wskazówki, jednocześnie mając nadzieję, że nie będziemy musieli ich stosować w praktyce.

     • Szkolne zakamarki w obiektywie 4c!

     • Chcielibyście wiedzieć czy plany ewakuacyjne szkoły są zgodne z rzeczywistością albo jak działa nasza serwerownia? A może zastanawiacie się czy kanapa w pokoju nauczycielskim jest rzeczywiście tak wygodna na jaką wygląda? Oni już wiedzą. Sprawdzili każdy detal. Z ogromnym zainteresowaniem wpatrywali się w wielki plan obejmujący zajęcia wszystkich oddziałów oraz gazetkę ścienną, na której ku swojej radości odnaleźli własne prace. W imiennej wnęce natrafili na własnoręczne podpisy, a na plakacie z talentami odkryli swoje atuty. Niniejszym ogłaszamy, że przed klasą 4c, na czele z równie dociekliwą Panią Ewą, nasza szkoła nie ma już chyba żadnych tajemnic...

     • Z cyklu: Klasowe integracje 2021/2022. 4b

     • Chociaż do niedawna uczęszczali do różnych klas mają wiele wspólnych przekonań, między innymi takie, że szkoła jest najfajniejsza "po godzinach". Żeby udowodnić wspomnianą tezę z piątku na sobotę 10/11 września spędzili całą noc  na Przybrodzkiej 1. Opłaciło się. Zarówno oni, jak i Pani Hanna, świetnie się bawili. Widzicie zresztą sami, prawda?

     • Każdy swoje imię ma...

     • Drugi dzień szkoły, kilka puszek kolorowej farby, 343 uczniów i ekipa Przybrodzkiej 1 pod kierunkiem Pana Dyrektora, który całą rzecz wymyślił. No i po(d)pisaliśmy się pięknie, prawda?

     • UKS "Słowian" Mrowino, czyli czas na przygodę z tenisem stołowym!

     • Z przyjemnością informujemy, że UKS "Słowian" Mrowino wznowił treningi po wakacyjnej przerwie. Pierwszy z nich odbył się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. Treningi u naszym UKS-ie to doskonała okazja, żeby zacząć przygodę z tenisem stołowym. Z pewnością potwierdzą to zawodnicy związani z klubem od dawna. Zamieszczamy kilka zdjęć z wakacyjnego sportowego obozu w Osiecznej, na którym członkowie klubu doskonalili swoje umiejętności ale również świetnie spędzali czas oraz krótki filmik podsumowujący dokonania klubu.

      Do zobaczenia w klubie!