• Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Zebrania dla rodziców
     • Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Zebrania dla rodziców

     • 6 i 7 września zapraszamy rodziców naszych uczniów na zebrania organizacyjne zgodnie z poniższym harmonogramem:

      6 września 18.00 - klasy: 2a, 2b, 3a, 3b

      6 września 19.00 - klasy: 4a, 4b, 4c

      7 września 18.00 - klasy: 5a, 5b, 6a

      7 września 19.00 - klasy: 7a, 7b, 8a

      7 września 20.00 - Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

      Wszystkie zebrania rozpoczną się na sali gimnastycznej zebraniem ogólnym (potrwa ok. 15 minut) . Po nim rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!

     • Dobry start 2021/2022

     • Nowa galeria Dobry start 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z montażu naszej nowej fantastycznej miejscówki!

      Czy wszyscy pamiętali o programie Dobry Start?

      Rada Rodziców na dobry start roku szkolnego 2021/2022 sfinansowała zakup ławek piknikowych. Zostały one złożone przez chętnych rodziców (i jednego z absolwentów Przybrodzkiej).

      Z pewnością plenerową miejscówkę uda sie wykorzystać na wiele sposobów. Będziemy mogli przy nowych ławeczkach odpocząć na przerwach, pograć w w planszówki, wziąć udział w zajęciach pod chmurką. Mamy nadzieję, że niezależnie od sposobu wykorzystania sprawią naszym uczniom (i pracownikom zresztą też...) wiele radości. Jeszcze raz brawa dla Rady Rodziców!

     • Przedszkolaki i alpaki!

     • 20 sierpnia nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą na farmę "OtoAlpaka" w Otorowie. Już przy bramie czekała na nich bardzo dystyngowana delegacja gospodarzy, czyli Harry i Jasper. Potem dzieciaki napotkały jeszcze innych przedstawicieli tych przesympatycznych i przytulaśnych zwierzaków, m.in: Olafa (to ten duży biały), Czekoladę (czarna alpaka) oraz jej dzieci: Carmen i Esma. Rozmówkom, spacerom i uściskom (przeplatanym z przekąskami) nie było końca! To był naprawdę niesamowity dzień.  Zobaczcie zresztą sami!

     • Spotkania adaptacyjne w Przedszkolu w Mrowinie

     • Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy na spotkania adaptacyjne do Przedszkola w Mrowinie w dniach od 25 do 27 sierpnia. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.00 do 12.00.

      Prosimy o zabranie: obuwia na zmianę dla dzieci i dorosłych oraz maseczek dla opiekunów. Z przyczyn sanitarnych z każdym dzieckiem w zajęciach może uczestniczyć jedna osoba dorosła.

      UWAGA!

      W związku z pytaniami dotyczącymi ZDJĘĆ, które będą potrzebne w czasie adaptacji, informujemy, że dzieci wykorzystają je w ramach zajęć (praca plastyczna), mogą być legitymacyjne albo przedstawiać wizerunek dziecka wycięty z większej fotografii.

     • Podręczniki do religii (kl. 1-8) i języka hiszpańskiego (kl.5-6)

     • W załączniku znajdują się informacje odnośnie podręczników dla uczniów, którzy uczęszczają na religię (dot. wszystkich klas) albo język hiszpański (dotyczy klas 5 i 6, bo w tych klasach udział w zajęciach z jęz. hiszpańskiego jest dobrowolny).

      Jednocześnie informujemy, że wszystkie podręczniki z przedmiotów obowiązkowych uczniowie wypożyczą ze szkoły. W zależności od wysokości dotacji (w tym roku 25 zł na materiały ćwiczeniowe dla 1 ucznia) z niektórych przedmiotów otrzymają również ćwiczenia. Kompletny zestaw podręczników na rok szkolny 2021/2022 będzie wkrótce dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce PODRĘCZNIKI.

     • Warsztaty wyplatania wianków

     • Stowarzyszenie Motyl - integracja międzypokoleniowa serdecznie zaprasza mieszkańców Mrowina, Cerekwicy i Przybrody na warsztaty wyplatania wianków, które odbędą się 25 sierpnia 2021 r. w godzinach 18.00 - 20.00 w BAZIE - Pracowni Spotkań Twórczych w Mrowinie przy ul. Szkolnej 2 (budynek Przedszkola).

      Wspólnie wykonamy wianki, które mogą stać się piękną ozdobą drzwi, okien, ścian i innych przestrzeni w Waszych domach.

      Zapraszamy młodzież (13+) i dorosłych. Spotkanie jest bezpłatne. Zapewniamy kawę, herbatkę i materiały warsztatowe (obręcze, kleje, druty i inne niezbędne akcesoria). Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą wcześniej zebranych suchych traw z łąk.  

      Obowiązują zapisy mailem: stowarzyszenie.motyl.cerekwica@gmail.com

      lub pod numerem telefonu: 793 061 474. 

      Na zgłoszenia czekamy do dnia 22 sierpnia br. 

      Do zobaczenia w BAZIE! 

       

      Warsztaty są organizowane w ramach projektu pt.”BAZA spotkań przy wspólnym stole” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

       

      Projekt realizowany w partnerstwie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy, Ochotniczą strażą Pożarną w Mrowinie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Przybrodzie

     • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!

     • Najpierw Przedszkole w Mrowinie zostało zaproszone do udziału w akcji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", a następnie przedszkolaki nominowały swoich starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Tym sposobem cały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy wziął udział w wyzwaniu #challengeniebieskiemotyle2021, którego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy plakaty z hasłem akcji, przedszkolaki dodatkowo odtańczyły radosny taniec motyla. Z ogromną przyjemnością zamieszczamy na naszej stronie informacje na temat tych działań i obiecujemy, że nadal będziemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą autyzmu, bo podczas realizacji wyzwania pojawiło się mnóstwo pytań na ten temat. 

      Niech iskierka przyjaźni i hasło "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami" dalej idzie w świat, a do akcji tym razem nominujemy BAZĘ Spotkań Twórczych z Mrowina!

       

     • Lato w przedszkolu. Dzień Włóczykija

     • "Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych". (Tove Jansson "Opowiadania z doliny Muminków")

      23 lipca nasze przedszkolaki postanowiły pójść w ślady jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci bohaterów, których stworzyła Tove Jansson. Datę wędrówki wybrały nieprzypadkowo, bo akurat w piątek przypadał Dzień Włóczykija. Zobaczcie dokąd nieustanna chęć poznawania świata doprowadziła tym razem naszych małych dzielnych wędrowców! 

       

       

     • Lato w przedszkolu. Dziki Zachód!

     • "Dziki, dziki, dziki, dziki zachód. Tu nie trzeba fachu,  tylko grzechu strachu nie wolno znać. Dzikie chmury nad chmurami, dzikie wichry nad wodami, dzikich zwierząt słychać śpiew. Dziko pracuj, dziko baw się, w domu zostaw ciepłe kapcie, bądź odważny tak jak lew." 

      Poznajcie kowbojki i kowbojów z Mrowina. Nieustraszeni poszukiwacze wakacyjnych przygód znowu w akcji! Bez mrugnięcia okiem pomogliby Bokowi i Lolkowi rozprawić się z groźnym bandytą Jimmmy Pif-Pafem. A to nie lada wyzwanie, prawda?