• Lato w przedszkolu. Ahoj przygodo!

     • Odrobina wyobraźni i nie ruszając się z miejsca można podróżować do najbardziej odalonych i tajemniczych zakątków świata. Wiedzą o tym doskonale nasze przedszkolaki, które całkiem niedawno "wypłynęły" w rejs po morzach i oceanach. Spójrzcie ile przygód przeżyli jako dzielni korsarze oraz jak poradzili sobie wcielając się w rolę Indian...

     • Lato w szkole. Dzień 5. Gra miejska, seans filmowy, lody dla ochłody!

     • W piątek wybraliśmy się Szlakiem legend poznańskich. Wszystkim polecamy spacer w ramach tej gry miejskiej, a przy okazji uprzejmie donosimy, że poznańskie koziołki mają się całkiem dobrze, podobnie jak kultowe Kino Muza, w którym obejrzeliśmy film "Co w duszy gra". Po seansie i pysznych lodach przyszła pora wracać do stęsknionych rodziców, którzy czekali w Cerekwicy. 

     • Lato w szkole. Dzień 4. Sportowo-naukowy ferment

     • W czwartek rano odwiedzili nas trenerzy ze Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i chociaż na igrzyska w Tokio już chyba nie damy się rady załapać, to dzięki temu treningowi zrobiliśmy duży krok do poprawy naszej kondycji🥰. Dziękujemy i już zbieramy siły na kolejne spotkania ze Spartanami. Potem robiliśmy mydełka i oryginalne naszyjniki z własnym DNA. Bańki mydlane też były na swój sposób niepowtarzalne i odnóża owadów, które obserwowaliśmy pod mikroskopem w zasadzie też... Po sportowo-naukowych zmaganiach zamieniliśmy sale szkolne w kino z popcornem.

     • Lato w szkole. Dzień 3. Artystyczno-sportowa mieszanka wybuchowa!

     • Błyskawiczny kurs krawiectwa, pokaz karate, niekończące się domino i inwazja kolorowych owadów to tylko niektóre ze środowych atrakcji czekających na uczestników "Lata w szkole". Było bardzo energicznie, głośno i radośnie, ale czasem działaliśmy również w ogromym skupieniu, np. przygotowując etui na telefon albo próbując połączyć poszczególne elementy domina w jedną ostateczną całość. Z tym łączeniem klocków szło nam różnie, więc później znowu było... głośno i radośnie!

     • Lato w szkole. Dzień 2. Iha Chapa Tipi Wioska Indiańska

     • Powiedzieć, że we wtorek bawiliśmy się dobrze, to prawie jak nic nie powiedzieć. Zdjęcia mówią wszystko, prawda? Chiński park linowy, dmuchańce, piramidy egipskie, strzelanie z łuku, przeprawa łodzią, indiańskie tipi, krzywy domek to tylko kilka z ogromu atrakcji, z którym mogliśmy korzystać tego dnia. To był naprawdę czas pełen wrażeń!

       

     • Lato w szkole. Dzień 1. Spotkanie z alpakami i mistrzowie pizzy!

     • Ni to owca, ni to lama... przeurocza jakaś dama! Mieliśmy ją okazję poznać i nakarmić na farmie OtoAlpaka w Otorowie, gdzie udaliśmy się 19 lipca w ramach naszego pierwszego spotkania z cyklu "Lato w szkole". Okazało się, że alpaki to bardzo towarzyskie zwierzęta, które bardzo lubią zabawę z dziećmy. Radości nie było końca!

      Dobra zabawa towarzyszyła nam również podczas przygotowywania pizzy na naszej stołówce, która zamieniła się w kuchnię rodem z MasterChefa. Czegóż tam nie było! Minimalistyczna margherita i pizza z tysiącem dodatków. Okrągłe, kwadratowe, do wyboru, do koloru. Zobaczcie sami!

     • A gdyby tak powrócić jeszcze raz do ostatnich dni Szkoły 2020/2021?

     • Tak, tak, wiemy, że wszyscy dookoła żyją już tylko zasłużonymi wakacjami, ale my jeszcze chcielibyśmy pochwalić się tym, co działo się na Przybrodzkiej 1 pod koniec roku szkolnego, a działo się naprawdę wiele. Zobaczcie i poczytajcie! 

      1) Po długiej pandemicznej przerwie zaczęliśmy wreszcie znów jeździć na wycieczki: krótsze (do poznańskiego ZOO, do Szamotuł na kolejny film z serii "Biuro Detekstywistyczne Lassego i Mai"), dłuższe (do Rakoniewickiego "zagłębia pożarnictwa", do Kluczewskiej kuźni) oraz całkiem długie, czyli do malowniczego Gdańska. Uczniowie z 2b, za sprawą podróżniczki, Pani Joanny Stankiewicz, przekonali się również, że fasynujące mogą być także wyprawy palcem po mapie. Tym sposobem dotarli aż do Ameryki Południowej!

      2) Maksymalnie eksplatowaliśmy strefę relaksu, którą mamy od niedawna dzięki pomysłowi ósmoklasistów. Były pikniki, planszówki, rozmówki. Dla każdego coś dobrego!

      3) Nie zapominaliśmy również o nauce. W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy Spontaniczny Konkurs Historyczny 6a kontra 6b. Jego uczestnicy popisali się świetną wiedzą. Tym razem zwyciężyła 6b, ale ich koledzy z 6a już zapowiadają skuteczny rewanż w przyszłym roku szkolnym. Trzymamy kciuki, chociaż z miejsca zapowiadamy, że poprzeczka pójdzie w górę, bo do historycznych potyczek 2021/2022 chcemy również zaprosić uczestników z innych gminnych szkół.

      4) Po zmaganiach naukowych wróciliśmy do sportu: zarówno w ramach strefy kibica na okoliczność EURO, jak i I Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w naszej szkole 23 czerwca. W zawodach wzięły udział 4 drużyny, oprócz Cerekwicy, jeszcze młodzi piłkarze z Napachania i Rokietnicy. Puchar zawędrował do Napachania. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

     • Gratulacje i podziękowania!

     • Drodzy Absolwenci,

      mamy nadzieję, że z satysfakcją przyjęliście wyniki swoich egzaminów. Jeśli chodzi o nas, to JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI: z wszystkich razem i  każdego z osobna!❤ Macie za sobą pierwszy krok, teraz możecie ruszać w swoją wielką podróż!

      Kłaniamy się również nisko Nauczycielom, zarówno tym, którzy pomagali Wam w przygotowaniach do egzaminu w tych trudnych okolicznościach jak i tym, których spotkaliście po drodze. Dziękujemy także Rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli podejmując decyzję, że ten kluczowy rok spędzicie w Cerekwicy i całej naszej szkolnej ekipie, która pomagała, przeżywała i trzymała kciuki.

      Dyrekcja ZSP Cerekwicy

     • Jerusalema Dance Challenge, czyli tańcem pomagane...

     • Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w wyzwaniu, które polegało na zatańczen"iu w rytm bijącego ostatnio rekordy popularności utworu Jerusalema. Nasza radość była tym większa, że w taki właśnie niecodzienny sposób mogliśmy "dorzucić" swoją cegiełkę do zbiórki charytatywnej na rzecz mieszkańca naszej gminy Filipa Golaka, który boryka się z poważną chorobą. Filipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a poniżej zamieszczamy filmik z zapisem naszego wyzwania.