• Stypendia Św. Mikołaja !!!

     • Szanowni Państwo,

      Serdecznie zachęcam do przekazania 1% podatku na program Stypendia św. Mikołaja dla uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cerekwicy. W obecnym roku szkolnym mamy już pierwsze stypendium z tego projektu.

      Organizatorem programu Stypendia św. Mikołaja i właścicielem naszego stypendialnego subkonta jest Fundacja Świętego Mikołaja. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, dlatego mamy możliwość gromadzenia środków z 1% na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanych przez Państwa środków zostanie przeznaczonych na stypendia, ponieważ Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.

      Aby przekazać 1% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

      • w deklaracji PIT wpisać KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000126602
      • w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy: ZSP w Cerekwicy, Przybrodzka 1 Cerekwica.

      Będziemy niezmiernie wdzięczni za Państwa udział w tym szlachetnym programie!

     • A tymczasem w Cerekwicy...

     • Kilka dni temu wokół szkoły pojawiły się rysunki i wzruszające napisy kierowane pod adresem naszej placówki. Dziś w odpowiedzi na tamte miłe słowa sprawy w swoje ręce wzięli nauczyciele. Pod dowództwem Pani Iwonki malowali, przyklejali, co im w duszy gra...

      Kochani Uczniowie, szkoła naprawdę tęskni za Waszym śmiechem! Tęsknimy i my!  Ekipa z Przybrodzkiej 1.

     • Pomóż Pani Dyrektor zaprzyjaźnić się z rowerem!

     • Drodzy Uczniowie i....Przedszkolaki też!!!
      dla Was mam CHALLENGE, dla siebie WYZWANIE. Posłuchajcie...

      Od pewnego czasu widuję Was na rowerach, rolkach, hulajnogach, spacerach. Nawet już trochę zazdroszczę, ale nijak sama nie mogę się zmobilizować, żeby auto zamienić na rower. Wymyśliłam system motywacyjny, potrzebuję jednak Waszej pomocy. Stąd od 1 do 7 kwietnia czekam na zdjęcia, relacje, informacje, jak aktywnie spędzacie czas na świeżym powietrzu.

      ZASADY:

      1) Jeśli otrzymam 10 informacji zwrotnych to na jeden dzień zamienię auto na rower w drodze do pracy, jeśli 20-to dwa razy, itd.
      2) Jest Was ponad 300, jeśli wszyscy przyślecie zdjęcia, to będę musiała 30 razy pokonać rowerem wspomnianą trasę, a to oznacza, że odzwyczaję się od auta na poważnie.
      3) Jeśli otrzymam ponad 50 odpowiedzi zaangażuję w wyzwanie Pana Dyrektora
      4) Na koniec podliczę, która klasa przysłała najwięcej zdjęć i ta klasa otrzyma tytuł AKTYWNEJ KLASY, a Wychowawca otrzyma... wyzwanie.

      UWAGA! Podejmując jakąkolwiek aktywność pamiętamy o BEZPIECZEŃSTWIE!!!

      Zdjęcia wysyłajcie na moją skrzynkę mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl.

      Jeśli uda się Wam zaangażować Rodziców, to system motywowania będzie jeszcze bardziej skuteczny. Przecież skoro inni dorośli mogą, mogę i ja!

      Pozdrawiam świątecznie, pani Mariola

     • Tradycje wielkanocne w naszym przedszkolu

     • Przed nami kolejne święta naznaczone pandemią. Niestety obostrzenia nie ominęły również przedszkolaków, którzy, podobnie jak starsi koledzy, od dziś muszą pozostać w domach. Na szczęście już wcześniej zdążyli się do świąt całkiem pięknie przygotować! Udekorowali przedszkole, poznali obyczaje świąteczne, zasiedli do wielkanocnego stołu. Nic dziwnego, że na wieść o tym drużyna Zajączka  przyniosła im prezenty. Zobaczcie zresztą sami! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a już wkrótce dołączymy relację filmową. Oj, będzie się działo!

     • Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

     • Raz w roku przypada taki dzień, kiedy to Pani Zima spotyka się z Panią Wiosną i obie damy walczą, która z nich jest silniejsza... Oczywiście jak zawsze i tym razem 21 marca z potyczki zwycięsko wyszła Pani Wiosna, przynosząc ciepłe słońce, pachnące kwiaty oraz budząc zwierzęta z zimowego snu.

      Tradycyjnie razem z Panią Zimą pożegnaliśmy Marzannę i przeszliśmy w kolorowym wiosennym korowodzie po naszym przedszkolnym podwórku, ciesząc się, że dni będą teraz coraz cieplejsze i dłuższe. A po spacerze wzięliśmy się ostro do pracy w ogródku. Takie z nas dzielne i pracowite przedszkolaki! 

     • Jak tu Was nie kochać?

     • Drodzy Uczniowie,

      Dzisiaj przed drzwiami wejściowymi do szkoły (zarówno frontowymi, jak i od strony boiska) czekały na nas TAAAKIE napisy i rysunki! Anonimowemu Wielbicielowi (albo Wielbicielom, bo mamy nadzieję, że to nie jest odosobniony przypadek) dziękujemy i zapewniamy o wzajemności...

      Nauczyciele i Pracownicy z Przybrodzkiej 1.

     • Tryb pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy

     • Na podstawie obecnie obowiązujących rozporządzeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy obowiązuje:

      - praca zdalna dla wszystkich klas szkoły podstawowej do 9 kwietnia br.

      - praca zdalna dla wszystkich grup przedszkolnych 29 marca - 9 kwietnia br. 

      Istnieje jednak możliwość sprawowania opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej możliwości prosimy o zgłoszenie tego zamiaru koniecznie z wyprzedzeniem jednego dnia pod adresem: arleta.lech@zsp-cerekwica.pl (przedszkole) i mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl (szkoła podstawowa). Jednocześnie informujemy, że od 29 marca do 9 kwietnia br. odwołane są również wszystkie pozostałe zajęcia odbywające sie na terenie szkoły. 

     • Fundusz Uczniowski

     • Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Rodziców ogłasza start nowego projektu w naszej szkole - FUNDUSZ UCZNIOWSKI. Jest to projekt, który zakłada, że uczniowie z klas IV - VIII sami mogą wykorzystać 1500zł na dowolnie przez siebie wymyślony cel. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek. (Wniosek i regulamin dostępne są w zakładce Szkoła -> Samorząd uczniowski oraz w dzienniku LIBRUS w zakładce Organizacja -> pliki szkoły.) Zapraszamy uczniów z klas IV - VIII do udziału.

     • WIOSENNE POEZJOWANIE

     • Wczoraj emocjonowaliśmy się sukcesem sportowym Wiktora, a dziś w Światowym Dniu Poezji, który przypada 21. marca, czyli pierwszego dnia wiosny, wracamy do "Wiosennego poezjowania".

      W czwartek, 18. marca, odbył się etap szkolny IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić recytatorów, którzy będą naszymi ambasadorami w konkursie finałowym.

      Po długich i trudnych obradach jury zadecydowaliśmy, że w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” 2021 roku w poszczególnych kategoriach reprezentować nas będą:


      KLASY 1-2: Mikołaj (1b), Nikola (2b), Kinga (2b)
      KLASY 3-4: Franciszka (3a), Zofia (3a), Laura (4)
      KLASY 5-6: Filip K. (6a)
      KLASY 7-8: Zuzanna J. (7)

      Trzymamy kciuki za powodzenie w finale!

     • WIKTOR NA MEDAL!!!

     • Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, że WIKTOR SZATAN, uczeń klasy 6a, zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SPARTAN ROKIETNICA Taekwondo Olimpijskie wywalczył brązowy medal  Pucharu Polski w kategorii wiekowej kadet!!! 

      Gratulujemy Wiktorowi, Trenerom, całemu Klubowi oraz dumnej Rodzince! Brawa dla Was Wszystkich! (Zdj. MUKS Spartan Rokietnica)

     • Czy to jeszcze zima?

     • Nie! W naszych sercach, bez względu na pogodę czy przygnębiającą

      rzeczywistość, zdecydowanie jest już  WIOSNA!!!

      I takiej właśnie wiosny w sercach życzy Wam cała szkoła w Cerekwicy!

      Za wyczarowanie kwietnej łąki serdeczne podziękowania składamy Poli, Hani, Weronice, Juli oraz Paniom: Natalii i Katarzynie. Brawa Dziewczyny! Wasza praca, chociaż nieco efemeryczna, sprawiła dziś (19 marca 2021 r.) ogromną frajdę wszystkim, którzy zerkali w stronę szkolnego boiska przy ul. Przybrodzkiej 1. 

     • Świąteczna Zbiórka Żywności !!!

     • Szkolne Koło Wolontariatu LEPSZE JUTRO organizuje świąteczną zbiórkę żywności oraz środków czystości dla potrzebujących rodzin z Naszej Szkoły będących w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jeden produkt więcej w naszych zakupowych wózkach, pewnie nie będzie dla większości z nas dużym obciążeniem finansowym, a może sprawić, że kogoś święta będą piękniejsze. Pamiętajmy, że wspólnymi siłami możemy więcej (co już niejednokrotnie Państwo udowodnili). Zbiórka będzie trwać do 26.03.2021r. również w czasie przejścia na naukę zdalną. Artykuły prosimy zostawiać w dyżurce szkoły podstawowej. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

      Pozdrawiamy, wolontariusze oraz opiekunowie szkolnego koła.

    • ZIELONO MI!
     • ZIELONO MI!

     • Siedemnastego marca obchodzone jest ważne święto dla wszystkich Irlandczyków, czyli Dzień św. Patryka. Pani Iwona Wiśniewska postanowiła zaadaptować ten sympatyczny dzień na nasz cerekwicki grunt i ogłosiła 17. marca Dniem Koloru Zielonego.

      Oj działo się, działo! Zarówno w szkole, w zdalnych klasach, a przede wszystkim w wielu kuchniach naszych uczniów i nauczycieli królował zielony. Podstawą menu tego dnia były shrekowe specjały: zielone deserki, słodycze, naleśniki, które może na pierwszy rzut oka nie budziły zaufania, ale potem okazały się strzałem w dziesiątkę! Dawidowi i jego mamie udało się nawet skomponować cały obiad w wersji green. Gratulujemy pomysłowości!

      W szkole mieliśmy też mnóstwo atrakcji. Rozbrzmiewały irlandzkie dźwięki, były quizy na temat zielonej wyspy, a klasę 2b odwiedził gość specjalny, czyli mama Maximiliana, która doskonale Irlandię zna. Pani Agnieszka opowiedziała uczniom skąd się w ogóle to święto wzięło, kim był św. Patryk, co symbolizują kolory flagi i dlaczego kolor zielony dominuje podczas obchodów 17 marca. Zapoznała ich z krajobrazem, legendami oraz tańcem irlandzkim. Ponadto wspólnie wykonali skrzata Leprikona, zbierali złote jajka na końcu tęczy i oczywiście próbowali nauczyć się tańca! 

    • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!
     • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!

     • Przekonać się można było o tym w poniedziałek w naszej Szkole, zarówno tej tradycyjnej, jak i zdalnej. Pomysł obchodzenia Dnia Matematyki podrzuciła Pani Katarzyna Zimowska, a za jej przykładem poszli inni nauczyciele, którzy z powodzeniem zaczęli doszukiwać się śladów królowej nauk w swoich dziedzinach (wiedzieliście, że plastyka jest bardzo matematyczna?, jeśli nie Pani Mirka Wam to na pewno uzmysłowi!) oraz uczniowie.

      Klasa 3b postanowiła zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami odbiegającymi od tych standardowych, szkolnych, ale z wykorzystaniem dotychczas nabytych wiadomości i umiejętności matematycznych. Pracując z ogromnym zaangażowaniem w grupach uczniowie stworzyli rysunki dzięki połączeniu liczb wg kolejności, znaleźli ukryte wśród liczb prostokąty i kwadraty, odczytali zaszyfrowane hasło, odkodowali nazwy państw i wpisali w okienka diagramu. Na koniec znaleźli też odpowiedni klucz do skrzyni skarbów piratów. Ich koledzy z 3a w ramach dodatkowych zajęć matematycznych zaprzyjaźnili się z symetrią osiową i figurami geometrycznymi, wykorzystując do tego tablicę multimedialną. Określili miejsce matematyki w praktyce, a na koniec wykonali testy. Jeśli otrzymamy relacje z pozostałych klas nie omieszkamy się Wam pochwalić!

      Faktycznie, matematyka jest wszędzie i każdy jest w stanie jej sprostać, a nawet matematykę można polubić, nie zdając sobie sprawy. „Czasem ot tak mimochodem, coś czegoś staje się powodem”.

     • Nasza "Alma Mater", czyli Szkoła w Mrowinie (z oddziałami w Cerekwicy).

     • Zwykliśmy powtarzać, że we wrześniu 2020 roku przy ulicy Przybrodzkiej 1 w Cerekwicy ruszyła nowoczesna szkoła z dobrymi tradycjami. Dzięki zbiorom Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego możemy o naszych korzeniach dowiedzieć się nieco więcej.

      Zainteresowanych historią Szkoły w Mrowinie (i oddziałów, które przez krótki czas mieściły się w cerekwickim Dworze Baarthów) odsyłamy na profil fb Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy w swoich domowych zasobach posiadają pamiątki i informacje na temat naszej "Alma Mater", do dzielenia się wspomnieniami.

     • UWAGA - zawieszenie zajęć w grupie PSZCZÓŁKI !!!

     • W związku z wystąpieniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u pracownika przedszkola informujemy, że Grupa PSZCZÓŁKI (tylko dzieci należące do tej grupy) przechodzą w tryb pracy zdalnej od 15.03 do 19.03. 

      Jednocześnie informujemy, że na podstawie przesłanej listy dzieci skontaktuje się z Państwem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Poznania z informacją o nałożeniu kwarantanny na dzieci z Grupy Pszczółki w okresie od 12.03 do 19.03. Kwarantanna zostanie nałożona tylko na dzieci z grupy przedszkolnej, które miały kontakt w minionym tygodniu z zakażonym pracownikiem, nie dotyczy ona pozostałych członków ich rodzin.