• Ruch z SERCEM dla ANI

     • 13 lutego odbyła się akcja charytatywna – Ruch z Sercem dla ANI. Było to zwieńczenie wszystkich naszych wspólnych działań mających na celu wsparcie Pani Anny, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Wcześniej na FB udało się nam zorganizować ponad 200 aukcji. Łącznie zebraliśmy prawie 15 tys. zł. W akcję zaangażowało się bardzo dużo osób: pracownicy i młodzież Szkoły w Cerekwicy, Stowarzyszenie "Motyl", wolontariusze z zaprzyjaźnionej Szkoły w Pamiątkowie, OSP Mrowino, OSP Przybroda – to Wasza bezinteresowna praca złożyła się na ten piękny efekt a jednocześnie zagwarantowała bezpieczeństwo uczestnikom i darczyńcom. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich Osób, które spontanicznie włączyły się w naszą akcję, chociażby dostarczając w dniu wydarzenia do szkoły pyszne ciasto czy jabłka, ale WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY…

     • "W kręgu naszych zainteresowań"

     • Klasa 1b rozpoczęła właśnie cykl zajęć poświęconych ich zainteresowaniom. Pierwsze zajęcia oprowadziła Maja prezentując swoją obszerna wiedzę na temat wilków. Oprócz ciekawych opowieści, mogliśmy również podziwiać wielki talent Majki związany z rysowaniem. W swoich pracach w przepiękny sposób ukazała wilki.

       

      Marta Jankowiak

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     •  

       

      Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia depresyjne zajmują czwarte miejsce wśród najpoważniejsych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Okoliczności związane z pandemią mogą spowodować, że ta niezwykle groźna i podstępna choroba znajdzie niechlubne miejsce na podium. Bądźmy uważni na innych nie tylko od święta i reagujmy zanim będzie za późno. 

     • "Czas na bal"

     • Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia karnawału. Aby wykorzystać go w pełni, klasa 1b zorganizowała w swojej sali wielki bal, podczas którego można było podziwiać przepięknie przebranych uczniów. Podczas balu nastąpiła prezentacja strojów, a nasi uczniowie wcielili się w modeli i prezentowali swe kostiumy na wybiegu mody karnawałowej. Tańca i szaleństw nie było końca :)

      Marta Jankowiak

     • ŚWIATOWY DZIEŃ RADIA I SPECJALNA AUDYCJA

     • Naszym kochanym Radiowcom z Przybrodzkiej 1. przesyłamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Światowego Dnia Radia, a wszystkich wielbicieli "Szkolnej Planety" zapraszamy do wysłuchania najnowszej, walentynkowej audycji, którą znajdziecie tutaj:

      Dobrego odbioru!

      Kontakt do redakcji: radio@zsp-cerekwica.pl

     • TŁUSTY CZWARTEK

     • Pomimo dziwnych czasów, niektóre dni powinny być wyróżnione, chociażby dlatego, że pozwalają nam się na chwilę oderwać od trudnej rzeczywistości i uwierzyć, że kiedyś "jeszcze będzie normalnie". Dzisiaj przypadł czas na Tłusty czwartek. Z tej okazji z funduszu RR zostały zakupione pączki dla wszystkich Uczniów, Grona Pedagogicznego, Pracowników obsługi i administracji. Było pysznie i radośnie. Dziękujemy! 

     • POCZTA WALENTYNKOWA

     • Z przyjemnością informujemy, że poczta walentynkowa na Przybrodzkiej 1 już działa! Uczniowie klas młodszych mogą wrzucać swoje kartki do skrzynki w czasie pobytu w szkole, natomiast ich starsi koledzy w następujących terminach: czwartek g. 13-17, piątek g. 13-17 i sobota g. 10-14.

      Zapraszamy! Wasi Walentynkowi Listonosze z SP w Cerekwicy

      P.S. Jednocześnie, choć to pewnie mało romantyczne, musimy przypomnieć o zachowaniu wytycznych sanitarnych przy wchodzeniu do szkoły, czyli: dystansie, maseczkach i dezynfekcji rąk. W zamian przesyłamy Wam moc gorących serc, które przyozdobiły nasze szkole betony! Prawda, że są piękne?

     • NASI UCZNIOWIE, CZYLI PASJA, TALENT I WRAŻLIWOŚĆ NA POTRZEBY INNYCH...

     •  

      Oto niektóre z prac/umiejętności oferowanych w ramach akcji charytatywnej "Serce dla Ani". Ich autorami są uczniowie naszej szkoły. Najmłodsza z Artystek chodzi do... drugiej klasy! Zobaczcie jak potrafią bezinteresownie dzielić się swoimi uzdolnieniami. Okazuje się, że każdy może pomagać, prawda?

    • NIEZWYKŁY GOŚĆ
     • NIEZWYKŁY GOŚĆ

     • „A co to za stwór, co straszliwe ma szpony? Oraz kły! I straszliwie ma pysk uzębiony? (…) Oczy pomarańczowe, jęzor czarny jak smoła, Fioletowe zaś kolce rosną mu dookoła?” i w dodatku wie... gdzie znajduje się nasza Szkoła!???

      Wreszcie, cóż takiego porabiał na Przybrodzkiej 1? Tego dowiecie się zaglądając w zakładkę KLASY 1-3, a już dziś zapraszamy naszego niezwykłego gościa do szkoły ponownie. Może 26 lutego w Światowym Dniu Dinozaura? 

       

    • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022
     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022

     •  

      Szanowni Rodzice!

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2021/2022 również odbywać się będzie w formie elektronicznej. 

      W głównym menu strony pojawiła się dla Państwa nowa zakładka - REKRUTACJA 2021

      Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2021 lub pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica. Wnioski o przyjęcie nowych dzieci będą aktywne od 01.03.2021r.

      Wszywstkie etapy rekrutacji wynikają z harmonogramu wprowadzonego Zarządzeniem nr 9/2021 Wójta Gminy Rokietnica z dnia 22 stycznia 2021 roku.

      Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Rokietnicy – tel.: 61 1020 420.

     • “Zawsze można coś zmienić. Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe.” Paulo Coelho

     • Społeczność szkolna serdecznie zaprasza do wspólnej akcji charytatywnej na rzecz mieszkanki naszej okolicy Pani Ani Gaj.

      Pani Ania w sierpniu 2020 r. uległa wypadkowi podczas lotu paralotnią. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej uwielbiała pływać, wspinać się po górach, biegać. Studiowała bezpieczeństwo narodowe i chciała zostać żołnierzem zawodowym. Obecnie jej największym marzeniem jest znowu stanąć na nogi.

      Aby wspomóc rehabilitację Pani Ani zorganizowaliśmy licytację przedmiotów, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na jej rehabilitację. Jeżeli chcą Państwo pomóc, bardzo prosimy o dołączenie do grupy na Facebooku. Akcja trwa do 12 lutego.