• TELEFON ZAUFANIA - dla uczniów i rodziców

• Przypominamy, że na czas pracy zdalnej w szkole działają dwa nr telefonów zaufania dla uczniów i rodziców. Zapraszamy wszystkie osoby mające potrzebę kontaktu z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Można dzwonić lub wysłać sms z prośbą o kontakt.

Psycholog tel. 791 152 358 dostępny w godz. 14.00-17.00
            Pedagog tel. 791 152 486 dostępny w godz. 9.00-12.00

• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

• Wspólna akcja Stowarzyszenia "Motyl" oraz Szkolnego Koła Wolontariatu "Lepsze jutro"

Wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca serdecznie zapraszamy do współpracy

• Zbiórka nakrętek

• MAMY JUŻ SERCE - pokaż, że masz je i TY!

Rusza zbiórka nakrętek do naszego szkolnego serca, której celem jest wsparcie potrzebujących dzieci z lokalnego terenu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom a w szczególności fundatorom serca, do których należą: Przemysław Intek, Marcin Sawicki, Agata i Michał Janowicz, Lidia i Bartosz Przybysz, Małgorzata i Andrzej Żebrowscy oraz Róża i Ryszard Lubka.

• Dnia 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Mimo, że działamy zdalnie postanowiliśmy wykorzystać ten dzień na przesłanie sobie pozdrowień oraz pozytywnych słów. W związku z tym powstał filmik, w którym uczniowie i nauczyciele dzielą się swoją życzliwością i pozdrowieniami.

Zachęcamy do obejrzenia! :)

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• Biało-czerwona na maszt!!!

Święto Niepodległości to święto, które swoim charakterem ma nam przypominać co to jest wolność i czym naprawdę jest niepodległość. Właśnie dlatego nasze ozdoby to setki motyli, bo wolność jest piękna a jednocześnie bardzo krucha. Niepodległość nie jest nam dana, niepodległość to stan, który budujemy codziennie: pracą, nauką, każdą swoją decyzją i każdym wyborem.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy w tym trudnym czasie przygotowali ozdoby w Przedszkolu i Szkole Podstawowej oraz Urzędowi Gminy Rokietnica, który zorganizował dla nas iluminację budynku.

• Świetlica Szkolna

• W związku z przejściem w tryb pracy zdalnej wszystkich uczniów szkół podstawowych informujemy, że od poniedziałku, 9 listopada br. zapewniamy funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Świetlica otwarta będzie w godzinach 7.00 – 16.00 (poniedziałek – piątek). Warunkiem korzystania z tej formy opieki jest zgłoszenie obecności dziecka na świetlicy z jednodniowym wyprzedzeniem Pani Marioli Sudoł-Szczepaniak za pośrednictwem platformy LIBRUS oraz przekazanie informacji o rodzaju wykonywanej pracy (np. lekarz, strażak, pracownik sanepidu itd.)

• Día de los Muertos

• W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie klasy 5 oraz klas 6 ZSP w Cerekwicy poznali wyjątkowe tradycje związane z Día de los Muertos en México (Świętem Zmarłych w Meksyku). Obrzędy kultywowane w tym kraju są o tyle ciekawe, że różnią się w dużym stopniu od polskich zwyczajów.

Z tej okazji nasi zdolni uczniowie stworzyli prace artystyczne przedstawiające ich wizje Día de los Muertos. Zapraszam do podziwiania efektów pracy utalentowanych uczniów.

Klaudia Matysiak

• Zebrania z Rodzicami - 5 i 13 listopada

• Przypominamy, że 5 listopada odbędą się konferencje dla Rodziców.

Z oczywistych powodów będą miały one formę zdalną.

Harmonogram spotkań:

godz. 17.00 - klasy 1a, 3a, 6b

godz. 18.00 - klasy 4, 5, 6a

godz. 19.00 - klasy 3b, 7, 8

13 listopada - godz. 17.00 - klasy 1b, 2b

Zebranie z rodzicami klasy 2a odbędzie się w późniejszym terminie.