• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

B. Franklin

•                                                Pierwszy etap "Być jak Ignacy"

• Zbliżamy sie do końca naszych zmagań z pierwszym etapem programu "Być jak Ignacy", w którym rozmawialiśmy o energii. Zostały nam jeszcze dwa spotkania zanim przejdziemy do drugiego etapu i kolejnego zagadnienia. Na najbliższych spotkaniach porozmawiamy o energii odnawialnej oraz energii przyszłości.

Warunkiem zaliczenia pierwszego etapu było stworzenie modelu urządenia, które działa z wykorzystaniem energii odnawialnej. Niestety nie udało nam się zrobić wspólnie urządzenia, ale urządzenie oczywiście powstało. Czekamy na podanie ilości przyznanych punktów za nasze urządzenia. Po oficjalnym zakończeniu pierwszego etapu podamy jaką udało nam się zgromadzić liczbę punktów oraz które obecnie zajmujemy miejsce. A to urządzenie - wiatrak, który powstał, w domyśle wykorzystuje energię wiatrową, ale gdyby zamontować mu panele słonecze, to mógłby również korzystać z energii słonecznej.

• Dziękujemy za okazane serce bezdomnym zwierzętom

• Z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasza szkoła wsparła bezdomne psy i koty z "Przytuliska u Wandy" w Przyborówku. Jak zwykle okazaliście swoje wielkie gorące serca, za co w imieniu zwierząt ogromnie dziękuję. Przywracacie wiarę w ludzi :)

W tym roku nasza szkoła wsparła zwierzęta, które przebywają w "Przytulisku u Wandy" w Przyborówku. W związku ze zbliżającą się zimą przekazaliśmy ciepłe koce i kołdry, którymi zostaną wyłożone budy czworonogów.

Dzięki Waszemu wsparciu przekazalismy również karmę dla zwierząt, która pozwoli nakarmić kilka małych brzuszków. Dzięki Waszej ofiarności, w oczach zwierząt, choć na chwilę zostanie rozpalona iskierka radości.

• Zapraszamy do naszego świetlicowego                classrooma

• Przez cały okres nauczania zdalnego zapraszamy wszystkie chętne osoby, do odwiedzania naszego świetlicowego classrooma.

Przyszedł trudny czas, który dotknął każdego z nas. Nie możmy spotkać się razem w murach naszej szkoły i nie możemy spedzić razem czasu. Wiemy, że codziennie jesteście przeciążeni koniecznością spędzania kilku godzin przed monitorem. Jednak po skończonych lekcjach i odpoczynku od monitora, w wolnej chwili zapraszamy Was do odwiedzania naszego świetlicowego classrooma. Będziemy udostępniać Wam propozycje na ciekawe spędzenie czasu, oderwanie się od obowiazków związanych ze szkołą. Przekażemy Wam linki do gier edukacyjnych lub prezentacji, w których znajdziecie informacje o świętach, które mieliśmy wspólnie świętować w świetlicy oraz związane z nimi zabawy tematyczne. Jeśli chcecie zobaczyć co mamy dla Was przygotowane, to serdecznie zapraszamy.