• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

B. Franklin
        • Wyginam śmiało ciało...

• Wyginam śmiało ciało... czyli wyzwanie gimnastyczne Lwa Lolka. Pierwsze dni września minęły nam bardzo aktywnie. W dniach od 13 - 15 września uczniowie, którzy uczęszczali do świetlicy podjęli się wyzwania gimnastycznego Lwa Lolka.

Przez 3 dni dzieci towarzyszyły Lolkowi podczas ćwiczeń w wesołym miasteczku, wykonywali różne ćwiczenia, a nawet przyjmowali pozycje występujące w jodze.

Wszystkie ćwiczenia i zadania dzieci wykonywały z uśmiechem na twarzy i nie mogły się doczekać kolejnych dni z wyzwaniem. W końcu nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

• Dzień Marzyciela w naszej szkole

• 8 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Marzyciela. Uczniowie klasy 1 c odwiedzili większość klas w naszej szkole i zebrali od uczniów i nauczycieli marzenia, które zostały zapisane na malutkich balonikach, które miały w pudełku zostać wysłane do nieba. Niestety nasze marzenia okazały się wagi ciężkiej i balony nie mogły ich podnieść. Nie poddaliśmy się i zdecydowaliśmy się ponownie zakopać nasze marzenia w słoiku, i wysłać symboliczną kartkę z naszymi marzeniami do nieba. W momencie wypuszczania z rąk marzeń mocno myśleliśmy o naszych marzeniach i marzeniach całej naszej szkolnej społeczności. Wypuszczone marzenia walczyły jeszcze chwilkę o pozostanie na ziemi (balony zaczepiły się o siatkę), ale nasze pragnienie ich spełnienia pomogły im się odczepić i już bez problemu poleciały do nieba.
          Dziś odkopaliśmy również kapsułę czasu zakopaną 8 września 2020 roku (słoik z naszymi marzeniami). Wielu uczniów mówiło, że ich marzenia przez rok zostały spełnione. Trzymamy teraz mocno kciuki za spełnienie marzeń z 2021 roku!

• Witamy w świetlicy!

• 2 września w naszej szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonej, wraz z którym swoje drzwi otworzyła nasza świetlica szkolna, która pracuje codziennie od poniedziałku do piątku od 6:30 - 17:00.

Nasze pierwsze dni w świetlicy przebiegały pod kątem adaptacji, wzajemnego poznania się oraz poznania zasad obowiązujących w świetlicy, aby wszytkim przebywało się miło i przyjemnie.

Przede wszystkim po raz pierwszy od roku nasi uczniowie mogli ponownie pograć w gry planszowe, które wcześniej ze względu na pandemię zostały zakazane. Spowodowało to, że nasza świetlica zaczęła tętnić życiem, a uczniowie przychodzą do niej jeszcze chętniej, wpsólnych gier i zabaw nie ma końca.

Mamy nadzieję, że tak będzie już do końca roku szkolnego i z twarzy dzieci nie znikną uśmiechy.

• Nagłówek

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia