• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

   B. Franklin

    • Dzień Pluszowego Misia

    • Każdy z nas miał w dzieciństwie, albo nawet nadal ma najwierniejszego przyjaciela, którym jest Miś. To właśnie       25 listopada wspólnie w szkole obchodziliśmy urodziny wszystkich misiów.

     W tym dniu nasze Pluszowe Misie towarzyszyły nam w szkole, przynieśliście misie kolorowe, nowe, stare, małe i duże....

     Z tej okazji na gazetce obok świetlicy mogliście zobaczyć i poznać historię pluszowego misia, skąd on się właściwie wziął, jak wyglądały pierwsze misie oraz jak zmieniał się ich wygląd na przestrzeni lat. Przypomnieliśmy sobie również najbardziej znane misie na świecie, dowiedzieliśmy się jaki miś pokonał rekord Guinessa itp.

     W świetlicy szkolnej miś zachęcał dzieci do przeczytania książki o misiu. Każdy miś otrzymał szpilkę i musiał przebić balonik, w którym znajdował się tytuł książki, którą wraz ze swoim misiem poszli wypożyczyć do biblioteki. Na tym nie koniec zadania, gdyż musieli jeszcze przeczytać swojemu misiowi choć jedną stronę.

     Następnie wspólnie z naszymi misiami przystąpiliśmy do zabawy, wspólnych tańców oraz gier. Nasze misie z pewnością były bardzo zadowolone, że mogły towarzyszyć nam w szkole, i że wspólnie świętowaliśmy ich urodziny.

                                                                                   

      

          • Z Mega Misją zdobywamy cenne nagrody!

    • W listopadzie nasi mali rycerze walczący z Psotnikiem znowu pokrzyżowali mu plany, a dodatkowo zdobyli wiedzę z zakresu nowej dziedziny.

      

     Rozpoczęliśmy 4 dział Mega Misji, którym jest prawo. Dzieci zdobyły wiedzę i:

     - uświadomili sobie swoje prawa m.in. w kontekście mediów, w tym elektronicznych;

     - poznali prawa małego autora;

     - utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z mediów

     Za swój wysiłek zostali nagrodzeni, kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie zdobyli

            

    • Dzień Praw Dziecka....

    • Każdy nawet mały człowiek ma swoje prawa. W związku z tym 19 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy dzień Praw Dziecka. 

     Uczniowie uczęszczający do świetlicy dowiedzieli się jakie prawa im przysługują, np. prawo do miłości, prawo do mówienia nie, prawo do życia bez przemocy, prawo do życia w rodzinie, prawo do wyboru przyjaciół itp. Dodatkowo obejrzeliśmy sobie bajkę: "Król Maciuś I"

      

    • Przenosimy się do świata bajek...

    • Dawno, dawno temu... a właściwie 5 listopada dzięki współpracy naszej świetlicy oraz biblioteki w naszej szkole zagościło mnóstwo postaci z bajek. Wszystko to za sprawą wypadającego 5 listopada święta postaci z bajek, które przypada w dniu urodzin Walta Disneya. Na szkolnych korytarzach można było spotkać Super bohaterów, Księżniczki, Myszki Miki, Rycerzy, Czarodziejów itp.

     Uczniowie na gazetce obok świetlicy mogli zapoznać się z postaciami z bajek z dawnych lat, takimi jak: Gąska Balbinka, Żwirek i Muchomorek, Baltazar Gąbka, Jacek i Agatka, Miś z okienka i wiele innych. Również na przerwach dzieci  mogły obejrzeć fragmenty tych bajek. Wszystkie bajkowe postacie zostały zaproszone również do zaprezentowania się na czerwonym dywanie, w bibliotece mogli poukładać puzzle i pokolorować  gigantyczne kolorowanki. Dodatkowo tak jak na co dzień mogli przenieść się w bibliotece do bajkowego świata, który zawsze otwiera tam przed nimi drzwi.  

     Dodatkowo wszystkie klasy 1-3 wcieliły się w postać Jasia i Małgosi, którzy po kuleczkach bibuły rozsypanych po całej szkole doszły do biblioteki, w której musieli rozwiązać zagadki, które znaleźli w kopertach na szkolnych korytarzach. W nagrodę w bibliotece czekała na nich mała słodka niespodzianka.

     W świetlicy wszystkie dzieci w pięknych bajkowych strojach mogły wziąć udział we wspólnych tańcach, rozwiązać zagadki i opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach.                                                              

      

   • Już wkrótce

    Strona jest w trakcie tworzenia