• W odpowiedzi na konkurs projektów w ramach Funduszu Uczniowskiego wpłynęło 8 wniosków - dziękujemy!!!

19 kwietnia obradowała Komisja Konkursowa w składzie:

Maciej Ciesielski - Dyrektor Szkoły

Violetta Ginter - przedstawiciel Rady Rodziców

Sylwia Zabrocka - nauczyciel

Aneta Jaskuła - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica kl. 8

Agata Cieciora - członkini Samorządu Uczniowskiego, uczennica kl. 8

Paweł Gawroński - członek Samorządu Uczniowskiego, uczeń kl. 7

Komisja Konkursowa zdecydowała o przekazaniu pod głosowanie uczniów 5 zgłoszonych projektów.

Przypominamy: Głosowanie uczniów odbędzie się w dniach 26 - 29 kwietnia poprzez ankietę w dzienniku elektronicznym Librus!!!

Prezentujemy autorskie opisy zaklasyfikowanych projektów:

1. Tytuł projektu: Warsztaty dziennikarskie, lider projektu: Barbara Ginter kl. 5

Podczas realizacji projektu zorganizujemy spotkanie z dziennikarzem, w którym będą mogli wziąć udział członkowie koła dziennikarskiego oraz wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Zaproszony przez nas gość opowie o swojej pracy, o tym jak powstają artykuły, reportaże, jak przygotować się do pisania artykułu. Warsztaty w zależności od sytuacji zostaną zorganizowane na meet lub w szkole. W projekcie zaplanowano wynagrodzenie dla zaproszonego dziennikarza, kwiaty dla gości, wydruk plakatów promujących spotkanie.

Wartość projektu: 606 zł

2. Tytuł projektu: Ławeczki na ploteczki, lider projektu: Zofia Kloska kl 5

Wszyscy na pewno chcieliby po zabawie w berka czy grze w piłkę usiąść gdzieś i porozmawiać na boisku szkolnym. Dobrze pamiętam jak w ciepłe dni na przerwach, które spędzaliśmy na dworze musieliśmy siedzieć na kostce lub trawie. Nie wyobrażam sobie by w zimne dni robić to samo. Ławki byłyby też dobre do zjedzenia śniadania które jedzone na stojąco nie smakuje tak samo. Mój projekt obejmuje liczbę ławek od 3 do 4.

Wartość projektu: 1500 zł

3. Tytuł projektu: Stworzenie Pracowni warsztatowej (modelarstwo + elektronika), lider: Grzegorz Terlecki kl. 5

Stworzenie w szkole pracowni - warsztatu, w którym odbywać się będą zajęcia koła modelarskiego i koła młodego elektronika. Podczas zajęć można zajmować się składaniem modeli pojazdów, samolotów lub statków. Na początkowych zajęciach elektronika uczylibyśmy się łączyć np. kable, diody ze źródłami zasilania itp. Co jakiś czas poziom trudności na zajęciach będzie rósł. W projekcie zaplanowano zakup wyposażenia pracowni.

Wartość projektu: 1472 zł

4. Tytuł projektu: Dynamometr sportowy, lider projektu: Filip Zabrocki kl. 6b

Dynamometr sportowy to urządzenie do pomiaru siły ścisku. Niestety nie mamy tego urządzenia w szkole a byłoby bardzo przydatne na lekcje wf. Projekt zakłada zakup trzech takich urządzeń. Dynamometry będą stanowiły wyposażenie sali gimnastycznej i będą przeznaczone do używania przez wszystkich uczniów podczas zajęć w-f.

Wartość projektu: 599 zł

5. Tytuł Projektu: Paletowe siedzenia i stoliki, lider projektu: Piotr Sobkowiak kl. 8

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc do spędzania wolnego czasu na długich przerwach na dworze oraz po szkole. Zakłada on utworzenie z palet 3 stolików wraz z ławkami oraz zakup poduszek do tych ławek. W projekcie zaplanowano zakup niezbędnych elementów, natomiast wykonanie odbędzie się przez samych uczniów przy wsparciu rodziców lub nauczycieli.

Wartość projektu: 1352 zł

Regulamin - Fundusz Uczniowski