• Z życia Pszczółek

    • 23.11.2022
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      ,,Pokochaj pluszowego misia... on przyjacielem dzieci jest... Dorotka, Adaś i Justysia, wesoło razem bawmy się..."      Przy słowach tej piosenki dzieci świętowały w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia razem ze swoim ukochanym misiem przyniesionym z domu. Były pląsy i zabawy w sali gimnastycznej wspólnie z kolegami z grupy Biedronek i Motyli, a potem w swoich salach kosztowaliśmy ciasteczka z miodem, ulubionym specjałem Kubusia Puchatka.

        

    • 18.11.2022
     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      Dnia 18 listopada odbyło się jakże ważne dla naszych " Pszczółek " wydarzenie -

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

      Od kilku tygodni dzieci uczyły się piosenek, wierszyków, by pięknie się zaprezentować przed rodzicami.

      Jak na "Pszczółki" przystało wszyscy w tym dniu prezentowali się w stroju Pszczółki.

      Było pięknie!

      Po całej artystycznej części  udaliśmy się na  słodki poczęstunek do naszej sali, gdzie na dzieci czekała niespodzianka - drewniana kuchenka.

      Dzięki zdjęciom będą piękne wspomnienia!

    • 10.11.2022
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dzieci z grupy Pszczółki wraz z całą społecznością Przedszkola w Mrowinie  w wigilię 11 Listopada obchodziły  Nadodowy Dzień Niepodległości. Odświętny strój i  podniosły nastrój towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Nasze starsze koleżanki i koledzy z grupy Koniki Polne przygotowały apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla nas maluchów, były to całkiem doświadczenie...poznaliśmy symbole narodowe( flagę, godło i hymn), wysłuchliśmy Mazurka Dąbrowskiego a nawet wylepiliśmy  biało-czerwoną flagę, na zajęciach z naszą panią. Byliśmy z tego bardzo dumni..

        

    • 04.11.2022
     • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      Co to był za dzień... Dzieci z grupy Pszczółek pierwszy raz brały udział w Dniu Postaci z Bajek. Mogły obejrzeć przedstawienie ,,Trzy świnki" w wykonaniu pań z przedszkola, a potem pobawić się wspólnie z pozostałymi grupami na baliku, na którym królowały Kopciuszki, Dalmatyńczyki, postacie z Kubusia Puchatka,  Królewny Śnieżki i Krasnoludki oraz Śpiące Królewny. Do tego chłopcy wcielali się w swoje ulubione postacie...nie zabrakło rycerzy, piratów, cowbojów czy strażaków. Zabawa była przednia...

       

    • 27.10.2022
     • DZIEŃ DYNI... CZYLI WESOŁE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

      ,,Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło. Dynia tu, dynia tam...dynia krąży tu i tam"

      Dzisiaj w przedszkolu królowały dwa kolory -  pomarańczowy i żółty...a to za sprawą Dnia Dyni...czyli  Pumpkin Day. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi dynia, czego potrzebuje do wzrostu, jakie ma kolory i jakie są rodzaje dyń, co kryje  w środku i  co można z niej zrobić. Bawiliśmy się przy muzyce ,,gotując" dyniową zupę oraz braliśmy udział w sportowych konkurencjach z wykorzystaniem dyń ozdobnych. Radości było co niemiara. Pod koniec spotkania został rozstrzygnięty  konkurs ,,Kolorowa dyniowa piękność". Prace były przepiękne. Uczestnikom gratulujemy...a rodzicom dziękujemy za  kreatywność i pomoc. 

      •    
    • 06.10.22
     • MAŁE ŚLEDZTWO W WIELKIEJ SPRAWIE...

      Z  poczatkiem  października gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną Edusie z Poznania. Oglądaliśmy przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.,, Małe śledztwo w wielkiej sprawie", w którym pan Detektyw, Myszka i Mela uczyli  dzieci segregować odpady. Do pomocy wkroczyła rónież pani Ekolog, z którą dzieci wrzucały odpady do odpowiednich pojemników. 

        

    • 23.09.2022
     • JESIENNE OGNISKO INTEGRACYJNE

      W  pierwszy dzień jesieni Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym naszego przedszkola  zorganizowała ognisko integracyjne.  Była kawiarenka z domowymi wypiekami, wata cukrowa, kiełbaski usmażone na ognisku i największa atrakcja dla dzieci - dmuchana zjeżdzalnia. Pogoda dopisła, humory też, rodzice mieli okazję poznać się a dzieci pobawić. Dziękujemy za liczne przybycie dzieci i rodziców z grupy Pszczółek. 

          

    • 23.09.2022
     • POWITANIE JESIENI I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      Lato się skończyło i nastała jesień….W dniu 23 września w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodziliśmy uroczyste powitanie Jesieni połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Przyszła do nas Pani Jesień – piękna, kolorowa, z bogactwem darów  z sadu i ogrodu. Dzieci pięknie wystrojone w jesienne barwy przeszły ul. Szkolną w jesiennym korowodzie. Szły z nami: Pani Jesień (p. Sylwia), Wiatr (p. Natalia) i Król Ziemniak (p. Asia).Udaliśmy się na pole, gdzie odbyła się inscenizacja w wykonaniu naszych pań. Potem zaczęły się ,,wykopki”- zbieraliśmy ziemniaki do wiaderek i wrzucaliśmy je do koszy. A po po pracy  zajadaliśmy się pieczonymi  ziemniaki z masełkiem i solą. Było pysznie i wesoło. Dziękujemy Państwu Zarzyńskim za zaproszenie nas do siebie  i przepiękne zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka.

         

    • 29-31.08.2022
     • ZANIM ZOSTANĘ PRZEDSZKOLAKIEM...

      W ostatnie dni sierpnia w Przedszkolu w Mrowinie zostały zorganizowane zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci miały okazję poznać całkiem nowe dla nich miejsce, jakim jest przedszkole. Wraz z rodzicami zapoznawały się ze swoimi Paniami i salami, koleżankami i kolegami oraz z topografią przedszkola. Podczas zabaw integracyjnych  w miłej i radosnej atmosferze dzieci ,,oswajały się "  z nową sytuacją, aby 1 września już samodzielnie przekroczyć próg przedszkola.