• Niespodzianki

• Nie zawsze piątek-trzynastego jest dniem pechowym, czasami wręcz odwrotnie. Tego dnia nasza biblioteka, mimo kłopotów covidowych, otrzymała od Rady Rodziców piękne prezenty. Pani Ginter, z dzielną rodzinką dostarczyła 3 sofy z poduszkami i piankowe puzzle na podłogę zastępujące dywan. Całość zdecydowanie ociepla wnętrze biblioteki, dodaje kolorów i sprawia, że robi się coraz przytulniej. Mam nadzieję, że dzieci już niedługo będą mogły korzystać z nowych mebli i jeszcze chętniej będą spędzały czas w bibliotece.

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za zakupione wyposażenie, za współpracę,                          za poświęcony czas!

Zawsze wiedziałam, że mamy w szkole Super Radę Rodziców!

• Mała książka - wielki człowiek

• Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" przygotował wyprawkę czytelniczą, którą nasi pierwszoklasiści otrzymają podczas Pasowania na Czytelnika. W wyprawce  znajduje się książka "Pierwsze abecadło", która przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zawiera teksty napisane przez wybitnych autorów książek dla dzieci. Są to zarówno wiersze, jak i utwory napisane prozą. Oprócz książki jest również broszura "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem". Jest to poradnik dla rodziców i zbiór zabaw związanych z tekstami z książki. Dla dzieci przygotowano także "Kreatywny alfabet", czyli plakat z literami do wycinania. Więcej na temat kampanii można przeczytać na stronie :