• My i puzzle? Pasujemy do siebie!
     • My i puzzle? Pasujemy do siebie!

     • Moi Drodzy,

      pamiętacie, że do 15 stycznia trwa druga edycja naszego "Wielkiego świąteczno-noworocznego puzzlowania"? Ślicznie dziękuję wszystkim puzzlomaniakom, którzy do tej pory zameldowali się w classroomie projektu albo przesyłają zdjęcia bezpośrednio na mój szkolny adres: mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl. Do zabawy zachęcam zarówno Uczniów, Rodziców, jak i Pracowników Szkoły. Z puzzlami wszystkim po drodze! Czekam na zdjęcia Waszych dzieł, chętnie przygarnę też relacje z samego układania (z informacją czy mogę umieścić ją na stronie szkoły).

      Pozdrawiam nieustająco znad układanki (aktualnie 1000-elementowa reprezentacja Juventusu, ze też oni wszyscy muszą mieć takie same biało-czarne stroje!),

      Mariola Sudoł-Szczepaniak

       

      Poniżej: grudniowy wieczór z życia zapuzzlowanej Rodzinki. Też tak macie?

    • I Świąteczny Rajd Rodzinny "Po Cerekwicy i okolicy"
     • I Świąteczny Rajd Rodzinny "Po Cerekwicy i okolicy"

     • Nie od dziś wiadomo, że czasem najprostsze rzeczy są najbardziej niezwykłe. Tak też było z naszym Pierwszym Świątecznym Rajdem Rodzinnym "Po Cerekwicy i okolicy", ale zacznijmy od początku... Pomysł  spaceru podrzucili Pani Katarzynie dwaj uczniowie 6a Artur i Jacek. Potem już wszystko potoczyło się jak lawina, kto zna naszego szkolnego pedagoga ten wie w czym rzecz... 

      Idea była prosta. W wyznaczonym dniu, czyli 19 grudnia 2020 roku, należało pokonać trasę, na której organizatorzy przygotowali punkty kontrolne opatrzone numerem i logo szkoły. W każdym punkcie umieszczono również SŁOWA, które należało zapamiętać. Ze wszystkich znalezionych słów, ułożonych według kolejności, powstało hasło - klucz, które było przepustką do otrzymania sympatycznego okolicznościowego upominku (bombka w kształcie logo szkoły w sam raz na świąteczną choinkę!) oraz regeneracyjnego poczęstunku, który czekał na Przybrodzkiej 1. 

      Ze względu na pandemię rajd został rozłożony w czasie. Trasę można było pokonywać między godziną 10-14. Mimo niesprzyjającej pogody zabawa przyciągnęła wielu małych i dużych amatorów spacerów. Naliczyliśmy prawie 150 śmiałków! Wszyscy uczniowie i ich rodzice wykazali się wielką odwagą przemierzając zaułki cerekwickie. Kilka osób wybrało nawet trudniejszą trasę. Na szczęście wszyscy zdrowi i radośni, choć troszkę zmarznięci, dotarli do celu, gdzie czekała pyszna słodko-kwaśna herbatka serwowana przez samego dyrektora oraz ciasto czekoladowe upieczone przez Panią Iwonę. 

      Dziękujemy wszystkim za wspólną przygodę i już teraz planujemy kolejny rodzinny rajd.

      Do zobaczenia na szlaku!

       

      P.S. Specjalne podziękowania dla trójki dzielnych piechurów, którzy pomogli Pani wicedyrektor, zagubionej w wielkiej, niekończącej się trawie, znaleźć właściwą drogę na Różany Potok!

       

       

     • Powstanie Wielkopolskie

     • 27 grudnia 2020 roku obchodzimy 102 rocznicę wybuchu

      Powstania Wielkopolskiego.

       Bez względu jednak na to ile lat już minęło

       Społeczność Wielkopolski nigdy nie zapomni

      Waszego męstwa, odwagi i najwyższej ofiary

      - oddanego za naszą wolność życia.

       

      Cześć i Chwała Bohaterom!!!

      Iluminację przygotował Urząd Gminy Rokietnica.

    • Wielkie Świąteczno-Noworoczne Puzzlowanie. Edycja 2020/2021
     • Wielkie Świąteczno-Noworoczne Puzzlowanie. Edycja 2020/2021

     • Kochani!

      Mam nadzieję, że znaleźliście pod choinką jakieś sympatyczne puzzle. Jeśli tak, to zapraszam do układania! Przy okazji przypominam zasady naszej zabawy:

      1) Montujecie zgraną ekipę (im większa tym lepiej, chociaż z zachowaniem wytycznych sanitarnych, więc tym razem ograniczamy się raczej do najbliższej rodziny);

      2) Jak już macie ekipę, to można zabierać się do układania;

      3) Ważne, żeby sfotografować puzzle przed i po ułożeniu;

      4) Na koniec wysyłacie zdjęcia do konkursowego Classroomu (link z zaproszeniem znajdziecie na librusie)

      5) Zabawa trwa od 23 grudnia 2020 roku do 15 stycznia 2021!

       

      Dziękuję za zdjęcia, które już do mnie napłynęły. Na razie prym wiodą puzzle ze zwierzakami: lama, dinozaury, kotki i wreszcie ten sympatyczny leniwiec, który idealnie pasuje do atmosfery panującej dookoła, prawda?

       

      Pozdrawiam znad układanki, Mariola Sudoł-Szczepaniak

       

    • Hej kolęda, kolęda...!
     • Hej kolęda, kolęda...!

     • Ten wyjątkowy, świąteczny okres charakteryzuje się nie tylko choinką, piernikami i innymi ozdobami, ale również śpiewaniem kolęd. To one sprawiają, że głębiej czujemy magię świąt.

      Jedna z uczennic naszej szkoły, Jagoda Łuczak z klasy 2b, postanowiła zaśpiewać i nagrać dla nas kolędę pt. "Bóg się rodzi".

      Usiądźcie wygodnie w fotelach, na sofach i wsłuchajcie się w jej piękne wykonanie.

      Dziękujemy Jagodzie za zaangażowanie i poświęcony czas na nagranie kolędy! :)

      Wesołych Świąt!

     • Remont Pieca w Przedszkolu !!!

     • !!! Uwaga - przedłużenie terminu!!!

      Od 14 do 30 grudnia zajęcia przedszkolne będą odbywać się w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

      W związku z przedłużająca się wymianą pieca gazowego (termin wynika z możliwości firm instalacyjnych) w okresie od 14 do 30 grudnia zajęcia dla wszystkich grup przedszkolnych zostają przeniesione z Przedszkola w Mrowinie do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Bardzo prosimy o przyprowadzanie jedynie tych dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu w czasie remontu.

      Wszystkie pozostałe zasady działania Przedszkola pozostają bez zmian.

      Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy, ciesząc się jednocześnie z poważnej inwestycji za prawie 100 tys. zł, która podniesie komfort i bezpieczeństwo naszych dzieci w Przedszkolu.

     • Uwaga - zmiana sposobu naliczania opłat w Przedszkolu!!!

     • Szanowni Państwo, w związku z przejściem na nowy system rozliczający (obecności.pl) informujemy, że w naszym przedszkolu od 01.12.2020r. NIE BĘDĄ Państwo płacić za wyżywienie z góry. W grudniu jedyna płatność jakiej muszą Państwo dokonać to płatność za POBYT LISTOPADOWY (informacje o wysokości opłaty do poszczególnych osób zostaną wysłane osobno), natomiast żywienie będzie rozliczane razem z pobytem na koniec każdego miesiąca za faktyczny stan obecności dziecka w przedszkolu. Następna opłata będzie więc naliczona w styczniu za rzeczywisty pobyt i wyżywienie w grudniu. Wszystkie nadpłaty lub niedopłaty z wcześniejszych okresów będą uwzględnione w styczniowym zestawieniu.

     • Puk, puk, puk! Święty Mikołaj!

     • Kochani! Odwiedził nas Mikołaj ze swoim małym pomocnikiem! Wszedł do sekretariatu, zapytał Panią Natalię, czy uczniowie byli w tym roku grzeczni, potem jeszcze skonsultował coś z Panią Amandą. Wygląda na to, że był zadowolony z informacji, które uzyskał, bo bardzo energicznie przystąpił do pakowania prezentów. Może potwierdzić to sam Pan Dyrektor, który dyskretnie obserwował całą akcję. Następnie Mikołaj wyruszył w dalszą podróż. Mamy nadzieję, że zdążył Was też dziś odwiedzić. Jeśli przypadkiem jeszcze do kogoś nie trafił to tylko dlatego, że zrobiła się piękna wiosna i zamiast saniami musi poruszać się piechotą.

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • Przepis na udany 5 grudnia? Oczywiście świętować pomagając! Wiedzą o tym doskonale uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu i nasze przedszkolaki też! Dziś świętowali przygotowując piernikowe upominki dla podopiecznych projektu "Zupa Wolności". Jak zwykle spisali się na medal. Podobnie jak nasi mieszkańcy, którzy po raz kolejny wsparli tę cenną inicjatywę. Brawa dla Wszystkich!