• Dojazd do szkoły

• Informujemy, że do korzystania z autobusu szkolnego "gimbusa", uprawnione są dzieci przedszkolne w wieku 5 i 6 lat oraz uczniowie klas 1-3. Uczniowie klas 4-8 mogą korzystać z autobusów liniowych bezpłatnie, jeśli posiadają ważną legitymację szkolną (do końca września). Wkrótce poinformujemy Państwa o rozwiązaniach dla uczniów klas 4-8, które będą obowiązywać od października.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• W piątek 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na początku tego dnia zadaliśmy uczniom pytanie: Czy warto uczyć się języków obcych ? Następnie na kilku przerwach dzieci  wysłuchały wielu interesujących ciekawostek na temat różnych języków czytanych przez kolegów i koleżanki . Oprócz tego wzięli udział w konkursie na odgadnięcie nazw krajów umieszczonych na plakatach na szkolnych korytarzach. Młodsze klasy obchodziły ten dzień na lekcji angielskiego robiąc rozmaite ćwiczenia z tym związane.To był ciekawy, pełen nowych informacji dzień. Jaka jest więc odpowiedź na początkowe pytanie ? Oczywiście, że warto !!! Znajomość języków obcych to klucz do zrozumienia całego świata.

Marzena Ciura

Iwona Wiśniewska

• Dzień Marzyciela

• Któż z nas, będąc dzieckiem, nie marzył? Chyba wszyscy. Marzenia to piękna rzecz łącząca wszystkie pokolenia. Od dziecka każdy czegoś pragnął i pragnie do dzisiaj - czy młody, czy dorosły, czy.. bardzo dorosły.
            Marzenia są naszym motorem napędzającym nas do działania, motywującym nas, do stawania się coraz lepszym, coraz mądrzejszym i przede wszystkim - coraz szczęśliwszym człowiekiem.

8 września obchodziliśmy Dzień Marzyciela i nasze wspaniałe panie opiekujące się świetlicą postanowiły - wraz z dziećmi - uczcić szczególnie ten dzień wykonując niezwykłą kapsułę czasu! Dzieci zapisały swoje marzenia na kartkach, zamknęły w słoiku i zakopały pod dębem na boisku szkolnym, aby za rok o tej samej porze do nich powrócić i sprawdzić, o czym wówczas marzyli i czy udało się te marzenia spełnić. Prawda, że niesamowite?

W związku z tym, że, jak wiadomo, szczęściu czasem trzeba pomóc, wszystkie dzieci próbowały również złowić Złotą Rybkę, w nadziei, że ona choć trochę pomoże spełnić marzenia.

• Dzień Kropki w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, odwagi i wiary we własne siły! Nasi Uczniowie oraz Nauczyciele nie mogli być obojętni wobec takiego dnia! Zakropkowaliśmy całą szkolę i siebie również! Przedstawiamy galerię zdjęć z tego dnia pełnego radości i twórczych uniesień, a pod galerią - dla tych, którzy Kropki nie znają - krótki film.

• Projekty LOGO SZKOŁY

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty LOGO SZKOŁY.

Uczniowie na początku roku szkolnego wzięli udział w konkursie pt. "LOGO Szkoły". Jury z wszystkich prac wybrało 12 projektów, które przedstawiamy w galerii. Prosimy wszystkich Państwa o zagłosowanie na jeden z nich, który stanie się naszym szkolnym LOGO. Dostęp do głosowania mają wszystkie zalogowane osoby w dzienniku LIBRUS

(rodzice, uczniowie, nauczyciele) - zakładka ankiety.

• RADA RODZICÓW

• Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzania nowych zakładek

RADY RODZICÓW w szkole oraz w przedszkolu.

Znajdują się tam ważne informacje i ogłoszenia.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy Rodziców/Opiekunów dzieci:

Przedszkole:

8 września, godzina 1800 - Pszczółki i Biedronki

9 września, godzina 1800 - Motyle i Mrówki

9 września, godzina 1900 - Zebranie Rady Rodziców Przedszkola

UWAGA - WSZYSTKIE ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CEREKWICY!!!

• Alternatywny wyjazd w kierunku Szamotuł

• Informujemy, że możliwy jest alternatywny wyjazd z parkingu szkolnego w kierunku Szamotuł zgodnie z powyższą mapką. Wyjazd w lewo z ul. Młyńskiej pozwala zdecydowanie lepiej ocenić ruch na drodze nr 184 niż wyjazd z ul. Przybrodzkiej. Uprzejmie prosimy o przemyślenie tej sytuacji szczególnie w porach rannego dowozu dzieci do szkoły.