• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

B. Franklin

• Nasza szkoła i świetlica działają z imPETem!

• Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym, którego celem jest zachęcanie do segregacji odpadów, a także zwrócenie uwagi, dlaczego warto je segregować.

W ramach programu co miesiac udostępniane będą zadania konkurowe. Natomiast dzieci, które uczęszczają do świetlicy będą zdobywać niezbędną wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów. W marcu przygotujemy wspólnie pracę, która weźmie udział w ogólnopolskim konkursie w ramach programu. Wówczas o pomoc poprosimy naszych rodziców, bliskich, znajomych aby głosowali na nasz projekt. Praca, która zdobędzie najwięcej punktów wygra dla szkoły pomoce naukowe.

Przez cały październik uczymy się w jaki sposób przygotować prawidłowo plastikową butelkę przed wyrzuceniem do żółtego kosza. W tym celu w całej szkole pojawiły się plakaty edukacyjne.

•                                      "Być jak Ignacy". Nauka, to przyszłość

•

Świetlicowe Koło Naukowe powalczy o tytuł "Naukowej Szkoły Ignacego" w ramach programu "Być jak Ignacy". Nauka to przyszłość.

Na potrzeby programu powstało Świetlicowe Koło Naukowe, wraz z chętnymi uczniami poruszymy zagadnienia takie ja: energia, ekologia, transport przyszłości, świat wirtualny. Będziemy wspólnie zdobywać nową wiedzę, rozwiązywać zadania, za które będziemy otrzymywać punkty oraz czasami zamieniać będziemy się w szalonych naukowców.

Program "Być jak Ignacy" organizowany jest przez fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, jego celem jest popularyzacja polskiej nauki i pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach.

O postępach i ciekawych pomysłach naszego Świetlicowego Koła Naukowego będziemy informować na bieżąco. Trzymajcie za nas mocno kciuki.

•                                        Testujemy klocki Lego Education Spike Prime

•

Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły wcieli się w rolę testerów, aby sprawdzić możliwości klocków Lego Education Spike Prime.

Dzięki firmie Akces Edukacja mieliśmy możliwość sprawdzenia klocków Lego Education Spike prime, otrzymaliśmy od nich klocki na dwutygodniowy test.

Lego Education Spike Prime, to klocki, które uczą krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów. Zestaw składa się z klocków lego, programowalnego elementu Hub z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki Steam, który rozwija pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia.

Któż nie lubi klocków - oczywiście lubią je wszyscy, a zwłaszcza dzieci. A dzięki temu, że wszyscy je znają, to chętnie po nie sięgają i łatwo przswajają nową wiedzę i umiejętności. Nasi uczniowie popisali się swoją wiedzą i umiejętnościami programowania i udało im się zrealizować kilka niezwykłych i ciekawych projektów. Każdy nowy projekt, rozbudzał w nich jeszcze większą ciekawość i zachęcał do dalszej zabawy.

Zachęcamy do obejrzenia, krótkich filmików z naszymi dziełami: