• Mrówki wspominają...

     • Kolejki elektryczne

      Dnia 7 pazdziernika( czwartek) " Mrówki" wybrały sięna pokaz miłośników kolejki do klubu sołeckiego w Mrowinie- Cerekwicy.

      Przed klubem przywitał nas pan motorniczy, który wręczył każdemu bilety i zaprosił na "przejażdzkę"

          

     • Dzień Chłopaka

       

      Dziś  świętowaliśmy Dzień Chłopca

      W naszej grupie mamy 10 chłopców.

      Po śniadaniu zaśpiewaliśmy chłopcom : sto lat!!!, oraz złożyliśmy serdeczne życzenia.

      Następnie każdy z kolegów dostał dyplom z okazji swego święta, oraz drobny upominek.

      Chłopcy razem z dziewczynkami zaśpiewali i zatanczyli do piosenki:" Kasztanki"smiley

       

         

       

     • Dzień jabłka

       

       

      Dziś od samego rana do naszej sali dzieci przynosiły jabłuszka.

      większe, mniejsze, czerwone mniej czerwone, słodkie czy mniej słodkie....ważne, że pamiętały....( dzieci czy rodzicesmiley

      Po śniadaniu rozmawialiśmy o jabłuszkach:

      dlaczego warto je jeść?

       skąd się biorą ?

      jakie są odmiany jabłek?

      Co możemy zrobić z jabłek?

      Większośc jabłek zdjedliśmy tego samego dnialaugh, ale kilka zostawiliśmy do szarlotki na którą czekamy niecierpliwie( pani obiecałacheeky

      Reszta naszego dnia w fotorelacji...

       

          

       

     • Dzień Jesieni

      Dziś od samego rana oczekiwaliśmy pani Jesieni w przedszkolu. 

      Najpierw dekorowaliśmy naszą salę, bawiliśmy się darami jesieni ( kasztanami, szyszkami, liśćmi...

       za wszystkie dary bardzo dziękujemy.

      Tańczyliśmy do piosenki " Kasztanki", następnie rączkami malowaliśmy Panią Jesień. 

      Było bardzo wesoło, tanecznie i kolorowo. 

         

       

       

    • 24.09.2021
     • Wykopki

      Wiaderka, kalosze i uśmiechy na twarzach, tak spędzliśmy piątkowy poranek na polu ziemniaków. Po dotarciu na miejsce, dzieci zabrały się do pracy, w szybkim tempie napełniały swoje wiaderka zebranymi ziemniakami. Brudne rączki, ale wesołe i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że zbieranie ziemniaków to nie tylko ciężka praca, ale i wspaniała zabawa. W trakcie całego spotkania czas umilał nam ,, pan ziemniak " i ,,pani jesień "

    • 22.09.2021
     • Wizyta policjanta

      W ramach podsumowania zajęć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odwiedził nas policjant. Przeprowadził z przedszkolakami pogadanki na temat bezpieczeństwa na ulicy.  Przypomniał jakie zasady obowiązują dzieci jako pieszych, wyjaśnił jak prwidłowo przechodzić przez jezdnię, tłumaczył jak działa sygnalizacja świetlna. Dzieci ćwiczyły numer alarmowy 112 jak i numer bezpośrednio do policji . Wizyta przebiegała w pomyślnej atmosferze, dzieci były aktywne i zaangażowane.

    • 21.09.2021
     • Wycieczka do Rancza Kacperkowo

      Kozystając z tego, że jesień jest ciepła postanowliśmy wybrać się na wycieczkę. We wtorek przedszkolaki zawitały na Ranczu Kacperkowo. Dzieci miały okazję pobawić się ze zwierzętami gospodarczymi, przytulć owieczkę czy też kozę. Nakarmć królki. Przedszkolaki jeździły na kucyku, biegały wesoło na terenie wydzielonym przez włascicieli. W czasie przerwy, wszyscy razem zjedliśmy śniadanie na świeżym powietrzu. Największą atrakcją podczas wizyty na ranczu okazała się przejażdżka traktorem. Na koniec wycieczki dzieci ochoczo bawiły się na zamkach dmuchanych. Kilka godzin wspaniałej zabawy .

    • 10.09.2021
     • Pierwsza pomoc

      W piatek 10.09.21 naszym gościem była pedagog szkolna - Pani Katarzyna, która w bardzo profesjnalny sposób przeprowadziła z dziećmi  zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki ćwiczyły m. in. jak wołać o pomoc, jak powiadomić dorosłych o niebezpieczeństwie, przypomniały sobie numer alarmowy 112. Następnie sprawdzały zawartość apteczki, oglądały koc termiczny, bandażowały poszkodowanych. Dzieci z ciekawością słuchały, były bardzo zaangażowane w swoją pracę . Serdecznie dzękujemy p. Katarzynie .

       

       

    • 17.09.2021
     • Wizyta straży pożarnej w przedszkolu

      Podczas kolejnego spotkania dotczącego bezpieczeństwa, uczyliśmy się jak reagować w czasie zagrożenia pożarowego. ,, Bawiliśmy się, że w przedszkolu wybuchł pożar" , sprawnie przeprowadziliśmy akcję ewakuacji, a następnie z bezpiecznej odległości przyglądaliśmy się  pracy strażaków. Bardzo serdecznie dziękujemy OSP z Mrowania za wspaniałą akcję .